Search
Close this search box.

چگونه یک سایت طراحی کنیم ؟

چگونه یک سایت طراحی کنیم ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

علاقه مند به ” طراحی وب سایت ” هستید، اما نمی دانید باید از کجا شروع کنید و چه مراحل را طی کنید. وقتی به دنبال ” آموزش طراحی سایت ” هستید دو نکته مهم می شود،علاقه شما عمیق بوده و میخواهید این مسیر را انتها پیش بروید یا که نه علاقه ی عمیقی ندارید و بر اساس شنیده ها میخواهید این مسیر را تجربه کنید.

جزو هر کدام که باشید این مطلب را بخوانید به شما یاد میدهیم چگونه یک سایت طراحی کنید یا چه مسیرهایی را برای این عمل انجام دهید .

 

[alert style=”warning”]در این مطلب به طراحی سمت کاربر اشاره می شود.[/alert]

 

چرا داشتن یک سایت الزامی است :

رشد و توسعه ای که در صنعت وب به وجود آمده است خیره کننده و تقریبا قابل پیش بینی بود که روزی برسد اینترنت یکی از راه های اصلی فروش محصولات و خدمت به جامعه ای وسیع باشد.البته که متاسفانه از این پتانسیل به صورت 100% استفاده نشده است و امید میرود در آینده ای نزدیک شرایط بهبود یابد و شرکت های زیادی در بستر وب فعالیت های تجاری خود را افزایش دهند .

داشتن یک سایت امروزه در اولویت بسیاری افراد خلاق و آینده نگر قرار گرفته است و می دانند اگر قرار است جامعه ای بزرگ را از آن خود کنند باید به دنیای مجازی ورود کرده و این موقعیت جهانی نهایت استفاده را ببرند .

 

چطور وب سایت طراحی کنید

 

چگونه یک سایت طراحی کنیم ؟

بسیاری از ما سوال می پرسند چگونه یک سایت طراحی کنیم و از آن طریق کسب در آمدی داشته باشیم. امروزه برای رسیدن به کسب در آمد و فروش محصول سریعترین راه و شاید ارزان ترین مدل، استفاده از شبکه های اجتماعی و یا راه اندازی یک وب سایت تجاری یا فروشگاهی باشد .

برای حضور در این جامعه وسیع داشتن یک وب سایت نقش مهمی دارد و اگر علاقه مند هستید بدانید چطور وب سایت طراحی کنید تا انتها همراه ما باشید .

برای ساخت یک سایت روش ها و راه های مختلفی وجود دارد، علاوه بر آن مهم است که چه سایتی مد نظر شماست، به سایت ساده نیاز دارید یا یک سایت بسیار حرفه ای از جهات مختلف، چرا که در این باره سطوح مختلفی برای ایجاد سایت وجود دارد.

برخی ها تنها یک صفحه ساده که به دامین متصل می شود را سقف نیاز خود از داشتن یک سایت می دانند و برخی دیگر به یک سایت تجاری با چند صفحه اولیه و عده ای هم به دنبال یک سایت مدرن با ساختاری بزرگتر. هر کدام که با نیاز شما همخوانی داشته باشد قابل انجام است، اما تفاوت هایی در نحوه اجرا، هزینه طراحی و زمان و بسیاری مواردی دیگر متفاوت است .

 

باید علاقه مند باشید !

کسانی که دنبال این هستند چگونه یک وب سایت طراحی کنند باید بدانند علاقه در برنامه نویسی و طراحی وب در اولویت است، اینکه دیگری طراح وب است و در این شغل موفق است متر و معیاری برای موفقیت شما نیست، شما شرایط دیگری دارید که باید عمیقا آن را بررسی و بسنجید .

اگر علاقه شما به موضوع طراحی سایت در حد مناسبی نباشد، شاید این مسیر برای شما بسیار خسته و نا امید کننده باشد. با این حال اگر این علاقه را در خود می بینید شروع کنید.

 

برای شروع یک نرم افزار خوب انتخاب کنید

 

برای شروع یک نرم افزار خوب انتخاب کنید: 

برای اینکه وارد مباحث ساخت سایت شوید باید در ابتدا یک نرم افزار خوب تهیه کنید، نرم افزار خوب برنامه نویسی جزو الزامات اولیه و بسیار مهم در ساخت وب سایت است .

می توانید { بهترین نرم افزار برنامه نویسی را اینجا انتخاب کنید }

 

html و css را فراموش نکنید ( سطح اولیه ) :

هر کسی که می خواهد قدم به عرصه طراحی وب سایت بگذارد باید از ” یادگیری html و css ” شروع کند. اولین قدم در کد نویسی یادگیری این دو زبان است، این زبان ها در بسیاری از شرایط پایه گذار طراحی سایت هستند، خصوصا زمانی که قرار است به صورت اختصاصی این کار انجام شود.

 

html و css را فراموش نکنید

 

html و css به نوعی باید همزمان با هم انجام شود و به تبع یادگیری آن نمی تواند از نظر زمانی دور از هم باشد. با یادگیری این دو زبان که شاید مدت زمانی که نیاز باشد به هر دو آن ها اختصاص دهید، روزانه 2 الی 3 ساعت یادگیری و ساعت ها تمرین باشد که اگر به این شیوه پیش بروید در مدت زمان متوسط 2 ماه به سطح بسیار قابل قبولی از این دو زبان دست خواهید یافت .

وقتی این دو زبان را بیاموزید می توانید سایت های استاتیک خوبی طراحی کنید،سایت هایی که در قالب شرکتی، شخصی و … دارای جذابیت بالایی هستند.

 

 

 

JAVA SCRIPT , JQUERY ,AJAX : ( سطح پیشرفته ) :

بعد از اینکه HTML,CSS را پشت سر گذاشتید می رسیم به بخش پیشرفته، شما برای سایت خود را به یک سطح پیشرفته برسانید نباید از سه زبان دیگر JAVA SCRIPT , JQUERY ,AJAX بگذرید. این سه زبان روح تازه ای به وب سایت شما می دهد، اغلب سایت هایی که درونشان از جلوه های بصری فوق العاده جذاب استفاده است. اطمینان داشته باشید ردی از جاوا اسکریپت در آن دیده می شود.

 

JAVA SCRIPT , JQUERY ,AJAX : ( سطح پیشرفته )

 

برای مثال اگر دیدید در ” اسلایدر یک وب سایت ” حرکات موشن و جذابی وجود دارد که به صورت نباشد !، مطمئن باشید JAVA SCRIPT , JQUERY در آن نقش داشته است. البته امروزه برخی CMS ها و وجود برخی ابزارها این کار را برای طراحان وب آسوده تر کرده است، به طوری که با نصب افزونه های مرتبط می توانید برخی قابلیت های جاوا اسکریپت را بدون صرف زمان برای برنامه نویسی به کار بگیرید .

این سه زبان کمک بزرگی در جلوه های بصری سایت شما دارند. به طور کلی یک سایت برای زیبایی ابتدا به ” زبان CSS ” احتیاج دارد،بعد از برای جلوه های بصری باید به سراغ جاوا اسکریپت بروید. برای یادگیری این سه زبان اگر روزانه به طور متوسط 3 ساعت زمان بگذارید و تمرین مناسبی داشته باشید، متوسط 4 ماه برای رسیدن به یک سطح خوب زمان احتیاج دارید.

در نظر داشته باشید که برنامه نویسی محدودیتی ندارد، همواره در حال رشد و پیشرفت است. اگر بخواهید همواره در سطح بالایی قرار داشته باشید و سایت های جذابی طراحی کنید بروزرسانی و استفاده از تکنیک های جدید را نباید فراموش کنید.

 

چگونه یک سایت رایگان طراحی کنیم ؟!

 

چگونه یک سایت رایگان طراحی کنیم ؟!

تا اینجای مطلب هر موردی اشاره شد درباره طراحی و کدنویسی اختصاصی بود، اینکه چگونه یک سایت رایگان طراحی کنیم هم جزو مباحث پربحث است که ما به شما می گوییم چگونه امکان چنین درخواستی وجود دارد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی خواهند زمانی صرف یادگیری و حتی هزینه برای طراحی سایت انجام دهند، این بخش را با دقت بخوانید.

در سال های گذشته با وجود درخواست های بالا در سطح جهان برای ساخت صفحات وب رایگان، بسیاری برنامه نویسان در سطح بر این آمدند که برای رفع نیاز این دسته از کاربران پلتفرم هایی ایجاد کنند که این از دسته افراد بتواننداز طریق ابزارهای آماده به مقصود برسند.

به این صورت که شما وارد این سایت ها می توانید با یک ثبت نام اولیه،ابزارهایی که قابلیت مشاهده همزمان صفحه طراحی شده را به شما می دهند در اختیارتان قرار می گیرد که تنها با عمل کشیدن و رها کردن بتوانید ابزار یا بخش مورد را نظر را بسازید.

یکی از معروف ترین این وب سایت ها، سایت WIX.COM است .این وب سایت دقیقا همین مواردی که اشاره شد را در اختیارتان می گذارد. البته هر ابزاری یک سری ویژگی و یک سری معایت دارد که در فرصتی دیگری به آن ها اشاره خواهیم داشت .

 

نتیجه گیری :

در بحث اینکه چطور سایت طراحی کنیم، اینکه شخصا کد نویسی کنیم و یا ابزارهای آماده استفاده کنیم دو بحث بسیار مهم هستند. چرا که مسیری که برای هر کدام تعریف می شود جداگانه هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند، زمانی که قرار است شما از فکر، ایده و تخصص فردی استفاده کنید دشوارتر و دارای مزایای مختص به خود است و اگر تمایل داشته باشید از ابزارهای رایگان استفاده کنید که کار برای بسیار آسان و در زمان بسیار کوتاه قابل انجام است که علاوه مزیت هایی که دارد شامل معایبی هم می شود که قطعا نظر معایت آن برای کسانی که به دنبال راه اندازی سایت حرفه ای هستند بیشتر است .

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا