Search
Close this search box.

CSS چیست ؟

CSS چیست

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

CSS چیست ؟

بعد از گذشت توضیحاتی که در مطلب قبل درباره ” html چیست ” داده ایم ، امروز می خواهیم به اصل هدف از ایجاد css کد ها اشاره کنیم . شما که در حال خواندن این مطلب هستید ، شاید ندانید هدف از کدهایی که در قالب یک فایل css تعریف می شود چه وظیفه ای دارند و چرا باید از آن ها استفاده کنیم .

سی اس اس همیشه در کنار html است ، به نوعی اگر html نباشد css  معنایی پیدا نمی کند ، وقتی شما توسط اچ تی ام ال ساختار وب سایت خود را میچینید و متن های خود را قرار می دهید ، قطعا با ظاهری بسیار زست و آزار دهنده مواجه می شود ، دقیقا اینجا زمانی است که سی اس اس به کمک شما می آید و با کدها و قابلیت هایی که دارد کاری می کند کارستان .

زیبایی سایت در گروی کدهای CSS :

ما در سایت پارسی طرح ایرانیان طراحی قالب های زیادی انجام داده ایم که اگر برای یک ثانیه کد های CSS  به کار رفته در قالب ها را غیر فعال کنیم ، عملا قالب های طراحی شده ی ما غیر قابل تحمل می شود . ” طراحی قالب اختصاصی ” یعنی شما توسط HTML ساختار اولیه را بسازید ، سپس با CSS زیبایی ظاهری به آن ببخشید و پس از آن در صورت تمایل از زبان دیگر برنامه نویسی برای توسعه ی آن استفاده نمایید .

زیبایی سایت در گروی کدهای CSS
زیبایی سایت در گروی کدهای CSS

آیا الزامی به استفاده از سی اس اس وجود دارد ؟

اگر بخواهید سمت فرانت اند یک طراحی وب را بر عهده بگیرید استفاده از سی اس اس * کاملا الزامی است * شما برای نمایش صحیح ، استاندارد و قابل درک توسط کاربر ، می بایست اچ تی ام ال و سی اس اس را به خوبی یادبگیرید و آن را به خوبی اجرا نمایید .

در غیر اینصورت صفحات شما بدون جذابیت و استانداردهای لازم خواهد بود . بسیاری از تعریف فونت های اختصاصی ، رنگ های متنوع و دلخواه ، فرم دهی جذاب و سایه های بصری از جمله وظایف CSS  هستند که شما را برای رسیدن به هدف ساخت یک سایت حرفه ای کمک می کنند .

 

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا