Search
Close this search box.

چرا سئو اهمیت دارد ؟

چرا سئو اهمیت دارد ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

چرا سئو اهمیت دارد ؟

وقتی وارد این صفحه شده اید ، قطعا نام سئو را حتی برای یک بار شنیده اید ،اما بسیاری دیگر هستند که حتی نام این تخصص کاملا برایشان نا آشناست . اما به طور کلی وجود سئو برای وب سایت های اینترنتی به یک اصل مهم تبدیل شده است .

کمتر کسی را می شناسیم که به دنبال ” طراحی سایت ” برای شرکت یا فروشگاه خود باشد اما توجه یا برنامه ای برای سئو سایت خود نداشته باشد . SEO تشکیل شده است بسیاری الگوریتم های مهم توسط موتور جستجوی گوگل است . الگوریتم هایی که از شاخه و زیر شاخه های زیادی تشکیل شده است .

به طور کلی سئو چیست و چه کاربردی دارد ؟

شاید درک درست از اینکه گوگل چه هدفی را از ارائه ی این الگوریتم ها دارد برای بسیاری سخت و دشوار باشد . در صورتی که گوگل تمام تلاش خود را می کند تا وب سایت ها به یک وب سایت خوب و ایده آل از نظر کاربر تبدیل شود ، دیگر خبری از سایت های آزار دهنده و متقلب نباشد ، جستجوهای گوگل تبدیل شود به نتایجی که مفید و کارآمد هستند و سایت های بی کیفیت به مرور از نتایج خارج و یا در رتبه های پایین قرار بگیرند .

اگر به صورت منطقی به این هدف نگاه کنیم و درست درستی به دست آوریم ، از وجود این الگوریتم ها خوشنود می شویم ، امروزه تعداد سایت های بی کیفیت نسبت به گذشته کاهش چشم گیری داشته است ، در گذشته وب سایت هایی بودند به از مطالب بسیار بی کیفیت ، تصاویر نا مناسب و طراحی ضعیف وب سایت و … برخوردار بودند که در نتایج اولیه گوگل قرار میگرفتند ، رفته رفته هوش مصنوعی گوگل با توجه به تعیین الگوریتم های جدید پیشرفت چشم گیری داشت .

به نوعی Seo را در راستای ” بازاریابی ” می نامند ، چرا که اگر شما در جستجوهای گوگل در رتبه ی بالاتری باشید طبیعتا بیننده و مشتری بیشتری به سایت شما می آید و اگر به تکنیک های رابط کاربری در طراحی سایت خود و همچنین آماده سازی یک محصول خوب و با کیفیت توجه کرده باشید مطمئنا می توانید نتیجه بسیار عالی بدست آورید .

 

اگر بخواهیم ، سئو چیست به زبان ساده بیان کنیم :

مجموعه ای از تکنیک ، تجربه و زمان است که در کنار هم برای رسیدن به یک هدف مشخص و آن رضایت کاربران را سئو می نامند .

 

سئو مخفف چیست

سئو مخفف چیست :

سئو مخفف ” Search Engine Optimization ” است . که به تعریف فارسی بهینه سازی موتور جستجو معنی می شود . وظیفه ی اصلی سئو رشد و توسعه وب سایت ها جهت نمایش و خدمات هرچه بهتر به مخاطبان می باشد . برخی تصور می کنند که با سئو می توانند گوگل را دور بزنند و رتبه های بالاتر برسند ، شاید در گذشته چنین اتفاقی رخ می داد و هم اکنون هم بسیاری از وب سایت ها از تکنیک های مخرب برای رشد رتبه خود استفاده می کنند ، اما این موضوع با توجه به پیشرفت فوق العاده در هوش مصنوعی گوگل کار را برای بسیاری وب سایت و سئو کاران کلاه سیاه سخت و گاها نزدیک به غیر ممکن کرده است .

 

چه زمانی سئو را شروع کنیم ؟

 

چه زمانی سئو را شروع کنیم ؟

شروع زمان ” سئو برای یک صفحه ی اینترنتی ” می تواند از روز اول ساخت آن صفحه یا پس از مدتی از انتشار آن شروع شود ، هیچ زمان مشخص و دقیقی ندارد و در هر زمانی که امادگی داشته باشید امکان پذیر است ، با این حال بهترین زمان برای شروع از ابتدای ایجاد یک صفحه یا ساخت یک وب سایت می باشد .

اگر شما از همان ابتدا با برنامه و اصول سئو و رضایت کاربران پیش بروید بسیار موفق خواهید بود تا اینکه بخواهید پس از مدتی برخی اصلاحات گاها ریشه ای در صفحه ی ایجاد شده خود به وجود آورید .

نتیجه گیری :

وقتی میخواهید وارد مباحث سئو شوید ، سعی کنید از ابتدا با یک نگاه ویژه و حرفه ای وارد شوید ، مثل بسیاری از افراد یا سئو کاران نباشید که همیشه به دنبال راه های دور زدن گوگل و کاربران هستند . از ابتدا قدم های خود را در این مسیر مستحکم بردارید ، سعی کنید استاندارد را از نگاه کاربر ببینید و حتما به الگوریتم ها توجه کنید ، الگوریتم ها آمده اند تا شما را مجاب کنند که اهمیت بیشتری به بیننده و مخاطب خود دهید ، نه اینکه شما را صرفا با یک سری تکنیک ها به رتبه های بالاتر برساند .

اینکه شما در رتبه های برتر گوگل باشید مهم است ، اما حضور حتی در خط یک اما غیر کارآمد برای مخاطب و کاربر سایت شما هیچ ارزشی ندارد ، سعی کنید محصولات مفید ، خدمتی حرفه ای و تکنیک ها را در کنار یکدیگر قرار دهید تا همواره در رتبه های برتر و ماندگار قرار بگیرید .

پیروز و سربلند باشید .

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟
رپورتاژ خبری

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟ شهر هزارساله اربیل، پایتخت اقلیم کردستان و هم‌مرز با ایران و ترکیه است. اربیل و جاذبه‌های