Search
Close this search box.

مدت زمان سئو چقدر است ؟

مدت زمان سئو چقدر است ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فرایند ” انجام سئو وب سایت” ، یک موضوع بسیار مهم برای کارفرمایان یا افرادی است که می خواهند پروسه Seo سایت خود را به مختصصان این امر و یا به صورت شخصی انجام دهند، به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم از سری ” آموزش های سئو ” به موضوع مدت زمان سئو سایت بپردازیم.

 

مدت زمان سئو سایت : 

انجام مراحل بهینه سازی یک سایت به صورت کامل و ساختاری کمی پیچیده است، هر چه تعداد صفحات بیشتر باشد زمان بیشتری برای انجام این پروسه احتیاج دارد که همواره باید این موضوع را در نظر گرفت که همیشه هر صفحه با صفحه ای دیگر، هر کلمه کلیدی با کلمه ای دیگر و بسیاری موارد دیگر متفاوت است.

درک این موضوع برای بسیاری از کارفرمایان دشوار است، اینکه در این مسیر صبوری پیشه کنند مساله ای است که باید با جدیت در عملیات بهینه سازی رعایت شود در غیر اینصورت لطمه زیادی به پیشرفت سایتشان وارد می شود. معمولا وقتی از کارشناسان SEO پرسیده می شود که زمان بهینه سازی صفحه ما با این کلمه کلیدی چقدر است ، افراد حرفه ای در این زمینه به شما زمان مشخص و تضمین شده نمی دهند چرا که در ساختار کلی بهینه سازی برای موتور های جستجو هیچ زمان مشخصی وجود ندارد و طبیعی است افرادی که به شما زمان دقیق می دهند آگاهی کافی از این موضوع ندارد.

 

 

 { کلمات کلیدی در سئو را بخوانید }

 

مدت زمان سئو
مدت زمان سئو

سئو سایت چقدر زمان می برد ؟

برای بسیاری همچنان این سوال وجود دارد که، سئو سایت چقدر زمان می برد، چقدر باید انتظار بکشیم تا در یک کلمه خاص به رتبه های بالاتر برسیم. همانطور که اشاره شد هیچ زمان مشخصی وجود ندارد و این موضوع بر خلاف روند چند سال گذشته است. در سال های پیش زمانی که الگوریتم ها به این میزان با دقت عمل نمیکردند افراد می توانستند با چند تکنیک در یک زمان تقریبا مشخص در حدود 3 الی 5 ماه به رتبه های بالاتر برسند، اما اکنون این موضوع کاملا متفاوت و بدون تضمین زمانی صورت میگیرد.

یکی از دلایلی که ما در ” پارسی طرح ایرانیان ” پروژه های خود را به بصورت ماهانه انجام می دهیم همین موضوع است، روند Seo شما باید در یک زمان نامشخص اما بر اساس برنامه ریزی انجام شود، که در ادامه بیشتر در این باره میخوانید.

 

وقتی پلن های ماهانه و سالانه جایگزین شدند !

یکی از تغییرات بزرگ در امر بهینه سازی تغییر رویکرد Seo  و انجام فرآیند آن برای وب سایت مشتریان است. در گذشته نه چندان دور وقتی کارفرما به شرکت های Seo پروژه سئویی سفارش میداد به صورت یکبار اینکار انجام می شد و پس از مدتی نتیجه ی این کار را مشاهده می کرد.

تصور کنید شما کار بهینه سازی صفحه ی خود را به یک متخصص سپرده اید، مبلغی  را هم برای انجام این کار پرداخت کرده اید و قرار بر این شده است که بعد از مدتی مشخص عملیات بهینه شدن صفحات و کلمات شما به پایان برسد و نتیجه ی آن را مشاهده کنید.

 

چقدر طول میکشه سایت ما بالا بیاد
چقدر طول میکشه سایت ما بالا بیاد

 

تا این مرحله مشکلی خاصی نیست و شما به نتیجه نسبتا خوبی دست پیدا میکردید؛ اما اکنون این مساله کاملا متفاوت انجام می شود، البته همچنان افراد یا شرکت هایی وجود دارند که به این شکل کار سئو انجام می دهند. اما در روش جدید انجام Seo در برخی شرکت ها، این شرایط به صورت ماهانه انجام می شود، یعنی به جای پرداخت یکجای مبلغ برای انجام این پروسه، به صورت ماهانه و سالانه مبلغی تعریف می شود و بر اساس پکیج های مختلف سفارش خود را ثبت میکنید و شرکت Seo بر اساس موارد انتخابی شما در این پلن ها کار بهینه سازی شما را انجام می دهد.

تا زمانی که تمایل داشته باشید، 1 ماه 10 سال و … می توانید یک نیروی مختصص برای این امر در کنار خود داشته باشید تا مراحل سئو شما دائما بروزرسانی و بر اساس الگوریتم های جدید انجام شود تا حتی در شرایط که الگوریتم ها بروزرسانی می شود و سایر تکنیک ها تغییر میکند یک نیرو مختصص بر این امر سایت شما را همواره بروز نگه دارد تا از کاهش رتبه به دور باشید و همیشه سایت خود را در حالت بهینه قرار دهید.

از دلایل اینکه پاسخ دقیقی به این سوال، چقدر طول میکشه سایت ما بالا بیاد وجود ندارد نکاتی است که در پاراگراف های بعدی میخوانید.

 

معیارهای موثر در مدت زمان سئو سایت کدامند ؟

برای اینکه یک سایت در موتور جستجو پله به پله رشد کند چه مسافت طولانی را باید طی شود، وجود الگوریتم و پارامتر های مختلف موتورهای جستجو و در اصل رعایت بیشتر 200 فاکتور در کنار یکدیگر می تواند یک صفحه سایت را از بدون نتیجه بودن و صفحات آخر به صفحه یک گوگل برساند.

رسیدن به این هدف مستلزم اجرای و بهینه سازی درست یک وب سایت است. از سئو داخلی یا تا سئو خارجی باید به درستی و بر اساس یک برنامه ریزی درست و زمان بندی تقریبا نامشخص پیش برود و منتظر واکنش هایی که گوگل به اقدامات ما صورت می دهد باشیم .

 

بهینه سازی داخلی

 

بهینه سازی داخلی :

اصلاح عناوین صفحات

تولید محتوا اختصاصی و با کیفیت

توجه به آدرس صفحات

رفع خطاها موجود در صفحات

بهینه بودن تصاویر

افزایش سرعت بارگزاری سایت

و …

 

بهینه سازی خارجی
بهینه سازی خارجی

 

بهینه سازی خارجی :

لینکسازی

شبکه های اجتماعی

برندسازی

و …

 

اجرای تک تک این موارد در زمان بندی درست و بر اساس تکنیک های کلاه سفید یک امر زمان بر است که باید در زمان مناسب تک تک این موارد به صورت تخصصی در مرحله اجرا قرار گرفته و منتظر واکنش های موتورهای جستجوگر ماند. هم زمان با اجرای این موارد وب سایت شما باید در زمان های مختلف مورد بازبینی و بروزرسانی های جدید دنیای سئو قرار بگیرد تا همراه یک سایت بهینه و با کیفیت داشته باشید.

 

نقش کلمات کلیدی در مدت زمان سئو
نقش کلمات کلیدی در مدت زمان سئو

 

نقش کلمات کلیدی در مدت زمان سئو :

یکی دیگر از مواردی که می توانید تاثیر زیادی در مدت زمان سئو صفحات هر سایتی داشته باشد، بحث کلمات کلیدی است. باید بدانید که هر کلمه با کلمه ی دیگر از جهات مختلف برای رتبه گرفتن متفاوت است.

شاید شما در یک کلیدواژه در کمتر چند ماه به صفحه ی یک و رتبه های بالا دست یابید؛ اما این موضوع در کلید واژه ای دیگر کاملا متفاوت باشد. چرا که میزان رقابت در کلمات و از طرفی میزان توجه شما به کلماتی خاص میتواند این تنظیم پیشفرض را تغییر دهد.

 

تفاوت زمان سئو در هر صفحه
تفاوت زمان سئو در هر صفحه

 

تفاوت زمان سئو در هر صفحه :

وقتی صحبت بهینه سازی یک صفحه از سایت برای موتور های جستجو به میان می آید، هیچگاه نمی توانیم بگوییم هر کدام از این صفحات در این مدت مشخص به صفحه یک می رسد، اساسا مطرح کردن چنین صحبتی غیرمنطقی است.

چه در داخل یک وب سایت نمی توانید صفحه ای را با صفحه دیگر مقایسه کنید، چه یک وب سایت با وب سایت دیگر را نمی شود مقایسه نمود، اجرای قوانین گوگل و اهداف وب سایت متفاوت است و یک سایت با برخی متر و معیار های می تواند در یک زمان 6 ماهه، یک سایت بر اساس برخی آیتم ها 2 ساله و … به رتبه های برتر و یا صفحه یک برسد.

 

 

نتیجه گیری نهایی:

ما درسایت خود پارسی طرح ایرانیان، عملیات سئو را به یک یا چند ماه برنامه ریزی نکرده ایم، بلکه مدت زمانی که بر خود تعریف کرده ایم حداقل 1 سال است، برای اینکه بتوانیم شما را به عنوان یک کاربر راضی نگاه داریم و از طرفی سئوی حرفه ای اجرا کنیم، همواره متخصصان ما در حال اجرای اقدامات جدید در راستا رضایت کاربران و بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر هستند.

ما هیچ برنامه ی کوتاه مدتی برای سایت خود نمی بینیم. به شما پیشنهاد میکنیم برای انجام این پروسه در وب سایت خود، برنامه ریزی مدت دار داشته باشید و تمرکز خود را بر روی کیفیت خدمات و مطالب خود قرار دهید و با اجرای درست قوانین بهینه سازی، پس از مدتی نامشخص به رتبه های برتر دست یابید.

 

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

درباره کولیت روده چه میدانید؟
رپورتاژ خبری

درباره کولیت روده چه میدانید؟

درباره کولیت روده چه میدانید؟ کولیت روده، به التهاب دیواره داخلی روده گفته می‌ شود. دلایل بسیاری از جمله عفونت، بیماری التهابی روده، کولیت ایسکمیک،

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که