Search
Close this search box.

کلمات کلیدی در سئو چه نقشی دارند ؟

کلمات کلیدی در سئو

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نام کلمات کلیدی در ” سئو ” برای بسیاری از ما شناخته شده و آشنا می باشد، کلمات در یک وب سایت نقش اساسی دارد و از همین توجه به کلماتی که در محتوای صفحات سایت، تبلیغات و … به کار می رود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسیاری یکی از اصلی ترین فاکتور رتبه بندی را استفاده از کلمه کلیدی در سئو می دانند و سعی ما بر این است تا در این مطلب به نکات ریز و درشت این موضوع بیشتر بپردازیم.

 

کلمات کلیدی در سئو چه هستند ؟

برای آگاهی از اینکه کلمات کلیدی سئو چه هستند و چه کاربردی برای ما دارند باید بدانید، سئو یک وب سایت در بیش از 95% مواقع بدون کلمات کلیدی معنا خاصی پیدا نمی کنند، شما برای اینکه بتوانید به مخاطب خود درباره موضوعی صحبت کنید ابتدا باید تیتر و بخش های اصلی را جدا کنید، بخش های اصلی شامل کلمات کلیدی می شود، یعنی شما باید یک موضوع پر مخاطب انتخاب کنید برای مثال ما در این مطلب ابتدا به دنبال این رفتیم که چه سوالی در ذهن شما وجود دارد و میخواهید پاسخ آن را دریافت کنید.

به “کلمات کلیدی برای سئو ” رسیدیم. متوجه شدیم که در ذهن شما سوالات زیادی درباره این موضوع وجود دارد، به همین دلیل مطلب خود را با این عنوان کلیدی شروع کرده و درباره ی آن با شما صحبت میکنیم. تصور کنید اگر ما این مطلب را بدون کلمات کلیدی یا به اصلاح انگلیسی keywords انتخاب و مینوشتیم، آیا شما متوجه موضوع این مطلب می شدید ؟

به صورت کلی، کلمات مهم به ما کمک می کنند که شکل اصلی محتوا را مشخص کنیم، بدانیم قرار است درباره ی چه موضوع با شما صحبت کنیم و به تمام بخش های آن موضوع بپردازیم.

 

استفاده از کلمات کلیدی

 

مثال :

در نظر داشته باشید هر صفحه و هر محتوا باید یک کلمه کلیدی و سایر کلمات به صورت مرتبط استفاده شود.

صفحه A از سایت A ( کلمات ) :

خرید گوشی ( اصلی )

خرید گوشی موبایل ( مرتبط )

خرید گوشی برندهای مطرح

و …

 

صفحه B از سایت A ( کلمات ) :

گوشی سامسونگ

جدیدترین گوشی های سامسونگ

گوشی سامسونگ اصل

قیمت روز گوشی سامسونگ

 

مثال هایی که برای شما ذکر شد، برای یک سایت هستند در صفحات مختلف بر اساس موضوع کلمات مرتبط با آن صفحه تعیین می شود.

علت اصلی استفاده از کلمات کلیدی چیست ؟

همانطور که در پاراگراف های قبل اشاره شد، کلمه کلیدی در سئو نقش مهم دارد، اگر بخواهیم به کاربر اشاره کنیم، باعث درک بهتر کاربر از محتوا و هدفی که دنبالش میگردد می شود، کاربر وقتی وارد موتور جستجو می شود به دنبال پاسخ سوالات خود است، این سوالات می تواند خرید یک محصول باشد یا استفاده خدمات مد نظر خود. هر کدام که باشد از طریق کلمات کلیدی این اقدام انجام می شود و به نتیجه می رسد.

هیچگاه نباید keywords را در صفحات خود نادیده بگیرید، نادیده گرفتن این موضوع می تواند آسیب جدی به میزان بازدیدکنندگان شما بزند.

 

رفتار گوگل درباره کلمه کلیدی

 

رفتار گوگل درباره کلمه کلیدی چگونه است ؟

از نظر گوگل کلمات کلیدی بسیار دارای اهمیت هستند، البته در صورتی که اصول و قوانین را در اجرای آن رعایت کنید. این بدان معناست که وقتی میخواهید از کلمات استفاده کنید دقیقا به دنبال کلماتی بروید که دردی از کاربر دوا کند، یعنی ابتدا تحقیق کنید، کلمات درست و مفید را انتخاب کنید و درباره بنویسید.

به هیچ عنوان به کاربر را فراموش نکنید، کاربرانی که از طریق کلمات کلیدی وارد وب سایت شما می شود ارزشمند هستند، به فکر این نباشید که برای دور زدن گوگل از کلمات استفاده کرده و به رتبه برسید.

Keywords نقش مهم در سئو دارند، اما این نقش باعث نمی شود که شما بی دلیل از کلمات استفاده کنید، کلمات باید در راستای اهداف کاربر تعریف و استفاده که باعث تعامل بیشتر با مخاطب شود،در غیر اینصورت مشکلات جدی در Seo شما به وجود می آید که بزودی درباره مشکلات و عوامل منفی مقاله ای در بخش ” آموزش های سئو ” منتشر خواهیم کرد.

 

نتیجه گیری :

کلمات کلیدی در سئو مانند یک شعار تبلیغاتی در ” بنر های تبلیغاتی ” سطح شهر یا اینترنت است، همانطور که شما باید شعار خوب برای تبلیغات خود استفاده کنید، در کلمات کلیدی برای وب سایت هم باید اینگونه عمل کنید، کلمات مهم ساختار اصلی عناوین و موضوع هدف محتوا را مشخص میکنند.

وقتی این شعار یا کلمات را درست و به جا انتخاب و استفاده کنید، کاربر دقیق متوجه می شود به نتیجه ای که دنبالش می گردد رسیده است و باعث رضایت کاربر می شود، توجه به کلمات باید به استانداردی رعایت شود، با این کار هم به کاربر و به موتور جستجو کمک می کنید درک درست و معنا داری از محتوای انتشاری شما بدست آورد.

 

 

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟
رپورتاژ خبری

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟ شهر هزارساله اربیل، پایتخت اقلیم کردستان و هم‌مرز با ایران و ترکیه است. اربیل و جاذبه‌های