Search
Close this search box.

تبلیغات کلیکی چیست ؟ از چه راهی کسب درآمد داشته باشیم ؟

تبلیغات کلیکی چیست

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

راکنون این مطلب را می خوانید مطمئن هستیم که شما هم حتی در بدترین شکل ممکن، برای یک بار هم که شده تبلیغات کلیکی را خواسته یا ناخواسته مشاهده کرده اید. اینکه تبلیغات کلیکی چیست و چه کاربردی دارد اساس مطلب امروزمون را ترسیم می کند و میخواهیم به شکل جامع درباره تبلیغات کلیکی یا PPC بیشتر صحبت کنیم.

 

تبلیغات کلیکی چیست و چه کاربردی دارد ؟

تبلیغات کلیکی یا PPC چیست، به راستی باید این مدل آگهی را یکی از روش های تبلیغات پرکاربرد و پربازدید است که اگر نگوییم امروزه به عنوان اصلی مهم در ” بازاریابی اینترنتی ” استفاده می شود بی راه نگفته ایم و مطمئنا با کمی تحقیق به این باور می رسید که امروزه یکی از گزینه های اصلی پیش روی شما برای تبلیغ کردن کسب و کارتون، استفاده از این مدل سیستم تبلیغاتی است.

 

تبلیغات کلیکی یا PPC

 

مطئمنا شما اگر یک تبلیغ دهنده باشید برای یکبار به این فکر کرده اید اگر ما تبلیغ بدهیم و مبلغ نسبتا زیادی بابت آن پرداخت کنیم اما کسی وارد سایت ما نشود چه کنیم ؟!، متاسفانه این مشکل در گذشته وجود داشت و وقتی شما به فکر انجام چنین کاری می افتادید تضمینی وجود نداشت که روی تبلیغ شما کلیک شود و همین موضوع ریسک هزینه کردن برای انجام اینکار را بیشتر می کرد.

اما با وجود تبلیغات به ازای پرداخت یا به اصلاح انگلیسی PPC مخفف ( pay per click ) نگرانی ها نسبت به این مساله تا میزان چشم گیری کاهش پیدا کرد چرا که ماهیت استفاده پرداخت به ازای کلیک در نام آن کاملا مشخص است و به این شکل شما هیچ گاه هزینه ای اضافی پرداخت نمی کنید و تنها در صورتی مبلغ می پردازید که بر روی ” طرح تبلیغاتی یا بنر ” شما کلیک شده باشد. اینجاست که نگران این نباشید که شما مبلغی پرداخت می کنید و اگر کسی روی آن کلیک نکرد، هزینه شما دور ریخته شده است.

 

کسب در آمد از تبلیغات کلیکی چگونه انجام می شود ؟

بسیاری از افرادی که صاحب یک وب سایت هستند با اهداف درآمدزایی پای به فعالیت در اینترنت می گذارد. برای کسب درآمد راه های مختلفی پیش روی شماست اما مهمترین و پرکاربرد ترین روش که بیشتر برای وب سایت های پربازدید که از مخاطب واقعی بالایی برخوردار هستند استفاده می شود کسب در آمد از تبلیغات کلیکی است.

کسب در آمد از تبلیغات کلیکی یکی روش های رایج در اینترنت است که بسیاری از سایت های بزرگ در کشور درآمد‌زایی بسیار بالایی از این روش به دست می آورند. امروزه اکثریت وب سایت ها در اینترنت بستری را برای نمایش تبلیغات با سیستم پرداخت به ازای کلیک یا همان تبلیغات PPC ایجاد کرده اند.

بر خلاف گذشته که مدیران وب سایت ها سال ها تلاش می کردند تا وب سایتشان را به یک سطح بالایی برسانند تا در دید تبلیغ دهندگان قرار بگیرند، امروزه این اتفاق با وجود تبلیغات pay per click بسیار آسان تر شده است و اگر شما یک سایت با بازدید بسیار پایین هم داشته باشید این امکان برای شما فراهم است که بتوانید از کد مربوط به نمایش این مدل آگهی‌ ها در سایتتان استفاده کنید.

 


پیشنهاد پارسی طرح :  آشنایی با بهترین روش های تبلیغاتی در ایران


کسب در آمد از تبلیغات کلیکی

 

این درآمد چگونه کسب می شود ؟ درآمدزایی از این روش به 3 بخش تقسیم می شود .

بخش اول ( تبلیغ دهنده ) :

در یک بخش تبلیغ دهنده ای وجود دارد که سعی میکند محصول یا خدمت را به نمایش سایرین بگذارد و برای انجام اینکار به یک محصول، خدمت، بودجه مناسب تبلیغاتی و یک طرح گرافیکی برای این محتویات تبلیغاتی احتیاج دارد تا در اختیار بخش دوم این پروسه قرار دهد.

 

بخش دوم ( نمایش دهنده ) :

در بخش دوم باید نمایش دهنده ای وجود داشته باشد که تصویر محصول شما در سایت خود نشان دهد، که نمایش دهندگان تنها در این بخش نیاز است که کدهایی که ( بخش سوم این پروسه ) در اختیارشان قرار می دهند را در قسمتی که قرار است تبلیغ به نمایش کاربران درآید قرار می دهد.

 

و اما بخش سوم ( شبکه تبلیغات ) :

و بخش سوم که به نوعی یک بخش مهم برای برقراری ارتباط بین این دو هستند، شرکت واسط بین نمایش دهنده و تبلیغ دهنده است که اگر این شرکت ها بستر برنامه نویسی تحت وب این سیستم را فراهم نکنند عملا از حالت تبلیغات کلیکی به ازای پرداخت خارج می شود و شما باید از روش های دیگر برای تبلیغات خود استفاده نمایید.

 


پیشنهاد پارسی طرح : از تبلیغات هدفمند چه می دانید ؟


سایت تبلیغات کلیکی

 

با انواع تبلیغات PPC آشنا شوید :

تبلیغات بنری : یکی از روش های پرکاربرد و محبوب در میان تبلیغ دهندگان، همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره داشتیم شما می توانیم یک بنر طراحی کنید و آن را سایز هایی که مورد تایید شبکه تبلیغات است آماده و برای نمایش آپلود کنید.

 

تبلیغات همسان یا Native : عموما در انتها مطالب هر پست در وب سایت ها قرار می گیرد، وقتی شما یک وارد یک مطلبی در یک سایت می شوید، در انتهای مطلب برای شما چند بنر تبلیغاتی کوچک نشان داده می شود که به آن ها تبلیغات همسان می گویند. مشابه تصویر زیر در سایت خبرگزاری مهر.

تبلیغ نیتیو در سایت خبرگزاری مهر

تبلیغات کلیکی در ویدیو: یکی دیگر از این روش ها، تبلیغات در پلتفرم های نمایش ویدیو آنلاین است، مانند سایت آپارات، به این صورت که یک بنر یا ویدیو تبلیغاتی در ابعاد مشخص طراحی می شود و قبل یا به عنوان تبلیغات میانی در ویدیو های کاربران نمایش داده می شود، کاربر با مشاهده این تبلیغات می تواند روی آن ها کلیک کرده و به صفحه هدف تبلیغ ارجاء داده شود.

 

 

سایت تبلیغات کلیکی :

این قسمت از متن بیشتر برای افرادی است که دقیق نمیدانند سایت کلیکی چیست و چه کاربردی دارد.  شبکه های تبلیغاتی یا سایت های تبلیغات کلیکی، شرکت هایی هستند که پل ارتباطی بین نمایش دهنده و تبلیغ دهنده را به هم متصل می کنند و با ایجاد برنامه های تحت وبی که در اختیار ما قرار می دهند کار را برای ما و شما آسان تر کرده اند، شرکت های زیادی در داخل و خارج از کشور هستند که این بستر را برای آگهی دهنده ها و سایت های نمایش دهنده فراهم کرده اند که بتوانند از این بستر برای ایجاد کمپین های بزرگ و کوچک تبلیغاتی که به صورت هدفمند انجام می شود نهایت استفاده را داشته باشند.

در گذشته شما هزینه ای بابت تبلیغ در یک سایت پرداخت می کردید و نتیجه ای کاملی هم بدست نمی آوردید، علاوه بر این نمی توانستید تبلیغی که داده اید را به صورت دقیق مورد بررسی یا آنالیز قرار دهید. امروزه این موضوع با توجه به وجود شبکه های تبلیغات بسیار متفاوت تر از گذشته انجام می شود.

 


پیشنهاد پارسی طرح : سیر تا پیاز سایز بنر تبلیغاتی


تبلیغات کلیکی رایگان

 

آیا تبلیغات کلیکی رایگان وجود دارد ؟

بله، تبلیغات کلیکی رایگان وجود دارد اما نه برای تبلیغ یا نمایش دهنده، بلکه کاربر. معمولا سایت های تبلیغات کلیکی رایگان برای کاربر هستند و درامد حاصل از آن به جیب کاربر و نمایش دهنده می رود. به صورت که آگهی دهنده آگهی خود را ثبت می کند و بر اساس میزان کلیک بودجه ای در نظر می گیرد و پس از آن کاربران که به دنبال کسب در آمد هستند با کلیک روی طرح های مختلف گرافیکی که برای انجام این تبلیغات تعریف شده مبلغی به حساب کاربریشان افزوده خواهد شد.

البته انجام اینکار خیلی برای کاربر سودآور نیست و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، چرا که مبلغ واریزی بابت هر کلیک به حدی ناکافی و کم ارزش است که زمانی که شما بابت انجام اینکار صرف می کنید نمی تواند درامدزایی خوبی برای شما ایجاد کند.

 

فعالیت در سایت کلیکی

 


پیشنهاد پارسی طرح : تاثیر تبلیغات در سئو رو می دونید ؟


 

فعالیت در سایتهای کلیکی و کسب درآمد دلاری کلیکی چگونه است ؟

فعالیت در سایتهای کلیکی و کسب درآمد دلاری کلیکی یکی از رایج ترین روش هایی است که بیشتر کاربران به دنبال آن هستند، استفاده از این روش ها خیلی پیچیده و سخت نیست و شما انجام یک پروسه کوتاه می توانید به کسب درآمد برسید.

اینکه این روش ها چقدر می تواند برای شما پول ساز باشد وابسته به نوع تبلیغ و شرایط متفاوت است. برای نمونه اگر شما بخواهید به صورت رایگان از طریق بازدید کلیکی کسب درآمد کنید همانطور که کمی قبل اشاره کردیم، طبیعاتا چیزی که در نهایت عاید شما می شود، رقم چشم گیری نیست جز اینکه زمان خود را برای یک مبلغ بسیار اندک صرف کرده اید.

اما روش های دیگری می تواند برای کسب درآمد از طریق تبلیغات به ازای پرداخت یا PPC کمک کند. البته اگر بخواهید از تبلیغات کلیکی درآمد خوبی بدست آورید برای انجام آن زمان،صبر و پشتکار داشته باشید، همانگونه که بسیاری از سایت های بزرگ کشور روزانه های درآمد های میلیونی از طریق این سیستم کلیکی به دست می آورند.

برای انجام اینکار ابتدا باید یک سایت خوب طراحی کنید، سپس با ارائه محتوای با کیفیت کاربران زیادی را به سمت سایت خود بکشانید. بعد از گذشت مدتی وقتی به سطح مناسب از جذب کاربران واقعی دست یافتید کافی است به شرکت های تبلیغات کلیکی در خواست دریافت کد نمایش بدهید و پس از آن با درج آن در وب سایت خود ( در جایگاه مناسب ) به کسب در آمد ریالی بپردازید.

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا