Search
Close this search box.

آموزش ساخت فایل HTML

ساخت فایل HTML

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ساخت فایل HTML در مرحله اول کار پیچیده ای نیست، قبل از شروع ” طراحی صفحات سایت ” باید بدانید برای اینکه یک سایت HTML راه اندازی کنید و آن را در مرورگر بارگزاری کنید و نمایش دهید باید چه اقداماتی انجام دهید، در این مطلب یاد خواهید گرفت که چگونه صفحه اولیه HTML را بسازید به شکلی که در مرورگر فراخوانی شده و داده ها اعمال شده برای کاربر نمایش داده شود. در نظر داشته باشید ما در این آموزش مرحله اول که ساخت فایل html است را به شما می آموزیم و در آموزش های بعد به سراغ ساخت صفحه خواهیم رفت .

 

آموزش ساخت فایل HTML

در مطلب قبل درباره ” کدهای اولیه html ” صحبت کردیم، این کدها به مرورگر دستور می دهند که صفحه ی در حال بارگزاری از چه ساختاری پیروی می کند و چگونه و بر چه اساس و مفهومی آن را رندر گرفته و در مرورگر نمایش دهد. ایجاد یک صفحه ی خام اچ تی ام ال هر چیزی که فکر کنید آسان تر است.

یعنی شما نیازی نیست پروسه بسیار طولانی را طی نمایید، با چند خط کد اولیه که در پست قبلی به آن ها اشاره شد + خروجی از آن با یک فرمت استاندارد فایل این کار به آسانی انجام پذیر است.

 

ساخت فایل html :

برای ساخت فایل html شما با یک برنامه ساده مثل نوت پد یا حتی هر نرم افزار دیگری مانند ” نرم افزار های برنامه نویسی ” می توانید اینکار را انجام دهیم، کافیه یک سند جدید در برنامه ایجاد کنید و خروجی آن بر اساس UTF-8 با نام های زیر ایجاد نمایید، به طور کلی صرف ایجاد یک صفحه ی بدون محتوا تنها با ساخت یک فایل text و نام گذاری آن به این شکل index.html و یا index.htm این کار میسر می شود.

برای انجام این کار یک ویدیو کوتاه برای شما اماده کرده ایم که می توانید مشاهده و روش ساخت آن از طریق نوت پد یا هر نرم افزار برنامه نویسی دیگری بیاموزید، البته ما در این ویدیو از نود پد ویندوز و همچنین از Visual Studio Code استفاده می کنیم.

 

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟
رپورتاژ خبری

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟

چرا و چه موقع به اربیل عراق سفر کنیم؟ شهر هزارساله اربیل، پایتخت اقلیم کردستان و هم‌مرز با ایران و ترکیه است. اربیل و جاذبه‌های