Search
Close this search box.

برچسب ژله ای چیست؟ نقل از راتین پرینت

برچسب ژله ای چیست؟ نقل از راتین پرینت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تبلیغات موثر سهم بزرگی از موفقیت در کسب و کار را به خود اختصاص می دهد. یکی از بهترین اقدامات در زمینه بازاریابی و تبلیغات، استفاده از انواع لیبل و برچسب است. برچسب های تبلیغاتی می توانند محصولات و خدمات شما را به شکلی تاثیرگذار به مخاطبان معرفی کنند. تنوع برچسب و لیبل در بازار بسیار زیاد است. یکی از پرکاربردترین این محصولات برچسب ژله ای است که قصد داریم در این مطلب با این محصول بیشتر آشنا شویم.

اگر برای کسب و کارتان برچسبی نیاز دارید که لوگوی شرکت شما را از بین رقبا متمایز کند. برچسبی که ابدی باشد و به راحتی کنده نشود! یکی از بهترین گزینه های شما میتواند برچسب های ژله ای باشند. آیا تجهیزات، وسایل، ابزارآلات، محصولات یا ماشین آلات شما در محیط های بیرونی استفاده میشود؟ اگر چنین است لیبلهای ژله ای انتخابی بی بدیل هستند. زیرا با جنسی که دارد در همه محیط ها مقاوم است. توصیف لیبل ژله ای در یک جمله میتواند ” برچسبی با جلوه خاص، ظاهر جذاب و لیبلی ابدی بدون محدودیت رنگ یا شکل” باشد.

لیبل ژله ای (Dome Label) برچسبی است یک لایه رزین بر روی خود دارد. همانطور که قبلا گفته شد این نوع برچسب ها جلوه خاصی با رنگهای دلخواه شما به محصولتان میدهد. این ویژگی به طور قطع بر کیفیت ظاهری محصول شما تاثیر زیادی خواهد داشت. برچسب ژله ای آرم یا لوگو، اسم برند شما یا هر چیز دیگری میتواند باشد.

به نقل از راتین پرینت لیبل ژله ای برچسبی پشت چسبدار است که یک لایه رزین بر روی آن وجود دارد. با وجود یک لایه رزین بر روی این لیبل؛ نتیجه به این صورت خواهد شد که یک لیبل معمولی، به یک برچسب سه بعدی و خاص تبدیل خواهد شد. این لایه رزین که خاصیت سه بعدی به لیبل میدهد. نمایی جذاب و ماندگار برای نشان دادن لوگوی شرکت شما خواهد بود. اگر نیاز شما چنین میباشد. لیبل ژله ای گزینه مناسب شما خواهد بود. همانطور که عرض کردیم این نوع برچسبها جلوه خاصی به محصول یا شی شما خواهد داد. اگر هم میخواهید خیال مشتریان خود را از محصول خودتان راحت کنید. فضایی را تصور کنید که مشتری با دیدن یک برچسب چشم نواز از اسم برند شما چه حسی پیدا خواهد کرد.

لیبل ژله ای راتین پرینت

برچسب ژله ای چیست؟

هر چه در زمینه تبلیغات و بازاریابی، خلاقیت و ابتکار عمل بیشتری داشته باشید، قطعا می توانید برند خود را به شیوه ای موثرتر در ذهن مشتریان حک کنید. برچسب ژله ای یکی از انواع برچسب در بازار است که روی آن را با یک لایه پلی اورتان می پوشانند. این لایه رزین بسیار شفاف است و ضخامتی حدود 3 میلی متر دارد. همین پوشش باعث برجسته تر شدن برچسب می شود. نمای سه بعدی برچسب مزیت رقابتی آن در بازار است.

در واقع این ویژگی تنها در برچسب ژله ای وجود دارد و همین عامل باعث شده تا بسیاری از سازمان ها و شرکت های تولیدی برای ایجاد تمایز بین محصولات خود از این برچسب جذاب استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های ممتاز برچسب ژله ای، قیمت مناسب آن است. مقرون به صرفه بودن این برچسب باعث شده تا افراد زیادی بتوانند برای کسب و کار خود از نمونه های مختلف برچسب ژله ای استفاده کنند. بنابراین برآیند قابلیت ها و ویژگی های این محصول ما را به این نتیجه می رساند که برچسب ژله ای از هر نظر انتخاب مناسبی برای تبلیغ محصولات و خدمات مختلف است.

لیبل ژله ای بهترین گزینه تبلیغاتی برای شرکتها و برند هایی است که میخواهند نام ماندگار و بادوام روی محصولاتشان برای مشتریان باقی بگذارند. به این دلیل که تقریبا تا ابد در دسترس و دید مشتری خواهند بود. در فرایند تولید این نوع برچسب ها، از روکش رزین ضد خش به عنوان لایه محافظ استفاده میشود. این لایه محافظ طرح شرکت شما و برچسب شما است.

۱. لیبل ژله ای پلی استر

لیبلی است که معمولا به صورت دستی رزین آن ریخته میشود و به درد کار های کوچک و موقتی میخورند. لیبل پلی استر به هیچ وجه مقاوم نیست و فقط ظاهر برچسب ژله ای را دارد. این نوع لیبل بعد مدتی زرد میشود و ظاهر زیبای خود را از دست میدهد. همانطور که گفتیم به درد کار های موقتی میخورد. جدا از زرد شدن، لیبل ژله ای پلی استر بر خلاف پلی اورتان، اگر آن را خم کنید میشکند.

 ۲. لیبل ژله ای پلی اورتان

لیبل پلی اورتان، لیبلی است که در طول این مقاله راجب آن صحبت کردیم. لیبلی که هم زیبایی دارد و هم دوام؛ لیبل ژله ای پلی اورتان میباشد. پلی اورتان بر خلاف پلی استر، مواد آن با دستگاه و تجهیزات حرفه ای ریخته میشود. اگر میخواهید لیبلی با دوام بر روی محصولات خود درج کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که طرف حساب شما جنس پلی اورتان میباشد. ارزیابی آن نیز بسیار راحت است! لیبل را در دستان خود بگیرید و آن را خم کنید. اگر شکست! لیبل مورد نظر پلی استر است.

از آنجایی که پوشش پلی اورتان باعث میشود هر لوگو با ظاهری براق و حس لامسه جذاب همراه شود. برچسب را بسیار جذاب میکند.

۲. لیبل ژله ای پلی اورتان

لیبل پلی اورتان، لیبلی است که در طول این مقاله راجب آن صحبت کردیم. لیبلی که هم زیبایی دارد و هم دوام؛ لیبل ژله ای پلی اورتان میباشد. پلی اورتان بر خلاف پلی استر، مواد آن با دستگاه و تجهیزات حرفه ای ریخته میشود. اگر میخواهید لیبلی با دوام بر روی محصولات خود درج کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که طرف حساب شما جنس پلی اورتان میباشد. ارزیابی آن نیز بسیار راحت است! لیبل را در دستان خود بگیرید و آن را خم کنید. اگر شکست! لیبل مورد نظر پلی استر است.

از آنجایی که پوشش پلی اورتان باعث میشود هر لوگو با ظاهری براق و حس لامسه جذاب همراه شود. برچسب را بسیار جذاب میکند.

برچسب ژله ای چاپ راتین

ویژگی های برچسب ژله ای

اگر تمایل به خرید برچسب ژله ای دارید و کمی در انتخاب خود دچار تردید هستید، می توانید با مطالعه این بخش راحت تر تصمیم بگیرید. ما در ادامه به مهم ترین ویژگی های برچسب ژله ای پرداخته و از این طریق بیشتر با این محصول آشنا می شویم:

 • این برچسب یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین برچسب های حال حاضر در بازار است. پس اگر کیفیت و طول عمر محصول برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، برچسب ژله ای می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد.
 • برچسب ژله ای علاوه بر اینکه کاربرد زیادی در هویت بخشی به محصولات یک مجموعه دارد، می تواند به عنوان برچسب مخصوص اموال نیز به کار رود.
 • این برچسب در برابر نور خورشید و اشعه های فرابنفش مقاومت بالایی دارد. بنابراین اگر از این بابت نگران هستید که احتمال رنگ پریدگی و آسیب به برچسب وجود دارد، بایستی بگوییم در این شرایط تغییری در برچسب ژله ای ایجاد نمی شود.
 • این برچسب ها همچنین در شرایط دمایی مختلف، دوام بالایی دارند.
 • یکی از نکات قابل توجه درباره برچسب ژله ای، پوشش پلی اورتانی است که روی آن قرار گرفته است. این روکش باعث می شود تا برچسب طی زمان دچار زردی نشود.
 • برچسب ژله ای می تواند در برابر انواع فشار و ضربه مقاومت کند. در صورتی که به وسیله جسمی تیز به این برچسب آسیبی وارد شود، این قابلیت را دارد که بخش آسیب دیده خود را ترمیم کرده و مجددا به حالت قبل برگردد.
 • اگر نگران هستید که رطوبت هوا باعث آسیب زدن به برچسب شود، می توانید از برچسب ژله ای استفاده کنید. این برچسب تحمل بالایی در برابر رطوبت دارد و در صورتی که بسته بندی در محیطی مرطوب قرار گیرد، برچسب به هیچ عنوان از آن جدا نمی شود.

کاربردهای برچسب ژله ای

مزایای بیشمار برچسب ژله ای باعث شده تا این محصول از هر نظر انتخابی شایسته و مناسب برای کسب و کارهای مختلف باشد. این برچسب قابلیت حل شوندگی در آب یا انواع مواد شیمیایی را ندارد و می تواند در شرایط مختلف مقاومت بالایی از خود نشان دهد. بنابراین می توان ادعا کرد برچسب ژله ای واقعا ارزش خرید بالایی دارد. بسیاری از صنایع جزء متقاضیان اصلی خرید برچسب ژله ای هستند. اما برای روشن تر شدن موضوع ما در ادامه با صنایع مختلفی که از مصرف کنندگان اصلی برچسب ژله ای هستند آشنا می شویم:

 • استفاده از برچسب ژله ای به عنوان استیکر در ساخت انواع موتور
 • کاربرد در صنایع غذایی
 • تجهیزات صنعتی و اتوماسیون
 • صنایع تولید آبگرمکن
 • ساخت انواع استیکر ژله ای برای پشت گوشی
 • برای تبلیغات انواعی از محصولات فرهنگی و هنری
 • کاربرد در صنایع تولید سرویس های بهداشتی
 • کاربرد در ساخت انواع وسایل نقلیه خصوصی و عمومی
 • کاربرد در ساخت انواع محصولات سخت افزاری
 • صنایع چوب و وسایل سیسمونی
 • صنعت تولید انواع یخچال
 • کاربرد برای برندسازی انواع پوشاک
 • کاربرد در برندسازی انواع کیف و کفش
 • کاربرد در صنایع تولید لوازم سرمایشی و گرمایشی و…

برچسب ژله ای به تنهایی می تواند تاثیرات زیادی در برندسازی هر کدام از صنایع یاد شده داشته باشد. ایجاد هویت یعنی ارزش و معنا بخشیدن به یک سازمان و فعالیت های آن. بنابراین نمی توان اهمیت استفاده از برچسب ژله ای را به راحتی انکار کرد.

مقاومت و دوام بی نظیر برچسب ژله ای

برچسبهای ژله ای به هیچ وجه خراش پیدا نمیکنند و خاصیت خود ترمیم شونده دارند. مثلا اگر شما با پیچ گوشتی به آن فشار بیاورید. بعد از چند ثانیه به حالت طبیعی خود باز برمیگردد. بنابراین این نوع لیبل برای سالهای ظاهر جذاب خود را از دست نمیدهند.
این ویژگی‌ های بینظیر برچسب ژله ای با هم، ما را به انتخابی عالی برای نمایش نام تجاری، برند و پشتیبانی از شناسایی محصولات شما تبدیل میکند. به راحتی میتوانید به لیبل های ژله ای سه بعدی ما اعتماد کنید تا به محصولات جذابیت ببخشید و لوگوی خود را برجسته کنید!

 • دارای تاییدیه استاندارد برای استفاده داخلی و خارجی
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • مقاوم در برابر حلال ها
 • مقاوم در برابر هر شرایط آب و هوا
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • مفاوم در برابر نور ماورا بنفش
 • مقاوم در برابر آب با فشار بالا
 • مقاوم در برابر رطویت
 • مقاوم در برابر فشار
 • مقاوم در برابر خراش
 • مقاوم در برابر خمش

نکات مهم برای چسباندن برچسب ژله ای

 • در گام نخست لازم است تا محل مورد نظر را به کمک آب یا مواد شوینده از انواع آلودگی ها پاک کنید.
 • برای ضدعفونی سطح نیز می توانید از مقدار کمی الکل استفاده کنید.
 • برای اینکه استیکر برای مدت زمان بیشتری در جای خود باقی بماند و از سطح جدا نشود، لازم است تا لایه زیرین آن کاملا صاف و بدون ناهمواری باشد. بنابراین قبل از چسباندن برچسب، سطح مورد نظر را کاملا یکدست و صاف کنید.
 • کاغذ پشتی برچسب را از روی آن بردارید و استیکر را در محل مورد نظر بچسبانید.
 • اعمال فشار یا استفاده از وسایل مختلف برای بهتر چسباندن برچسب کار کاملا اشتباهی است. این کار ممکن است به لایه بیرونی برچسب آسیب وارد کرده و کیفیت آن را کاهش دهد.
 • برای جذب بهتر، بعد از چسباندن برچسب در محل، آن را به مدت یک شبانه روز از تماس با عوامل مخرب و محیط های مرطوب دور نگه دارید. در اولین ساعات از نصب برچسب بهتر است این نکات را رعایت کنید تا لایه چسبی به خوبی به سطح مورد نظر بچسبد. بعد از آن می توانید به راحتی برچسب را در هر محیطی قرار دهید.

قیمت لیبل ژله ای چقدر است؟

قیمت لیبلها بسته به جنس و تیراژ متفاوت است. لذا شما برای بدست آوردن قیمت، به راحتی میتوانید از طریق واتساپ جنس و تیراژ را با ما در میان بگذارید.

چطور میتونم سفارش هایم را تحویل بگیرم؟

بعد از تسویه، سفارش هایتان را میتوانید در محلی که در صفحه ی تماس با ما قید شده است تحویل بگیرید. در غیر این صورت، با پست، تیپاکس یا … برای شما ارسال خواهد شد.

 منبع: وبسایت چاپ و دیجیتال مارکتینگ سرپ لنسر

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا