Search
Close this search box.

قیمت ایمپلنت فول موس و کامل

ایمپلنت فول موس

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

قیمت ایمپلنت کامل دندان و یا فول موس می تواند طیف وسیعی داشته باشد. وقتی شروع به جستجوی قیمت ایمپلنت دندان می کنید، بلافاصله متوجه می شوید که هزینه ایمپلنت فول موس و سایر ایمپلنت ها متغیر می باشد. قیمت جراحی ایمپلنت دندان به طور غیر منتظره ای بالا به نظر می رسد، اما بهتر است به این نکته توجه کنید که این خدمات پزشکی نسبتا مادام العمر می باشند. برخی از بیماران ممکن است فکر کنند که قیمت ها واقعی نیستند؛ زیرا با قیمت های مختلفی مواجه می شوند، اما باید به این نکته توجه نمایند که این هزینه ها همراه با سایر خدمات ارائه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ قیمت ایمپلنت کامل دندان دریافت مشاوره های تخصصی از کلینیک های دندانپزشکی بسیار مهم است. این امر کمک خواهد کرد تا ایده روشن تری از هزینه های مورد انتظار داشته باشید.

 

ایمپلنت فول موس
ایمپلنت فول موس

 

ایمپلنت کامل دندان چیست؟

ایمپلنت های کامل دندان که به عنوان درمان All-on-4 نیز شناخته می شود، ترمیم هایی هستند که جایگزین دندان های از دست رفته می شوند. آنها با استفاده از چهار ایمپلنت یک قوس کامل دائمی در فک پایین یا فک بالا (یا هر دو) ایجاد می کنند. اگر دندان‌های باقی‌ مانده داشته باشید، جراح ابتدا آن ‌ها را می کشد.

سپس، جراح قبل از استفاده از اوردنچر، به صورت استراتژیک، چهار پیچ ایمپلنت را در استخوان فک قرار می دهد. جراح همچنین از چهار اباتمنت برای ثابت کردن پروتز روی ایمپلنت استفاده خواهد کرد.

ایمپلنت های سنتی با ایمپلنت های All-on-4 متفاوت هستند؛ زیرا برای هر دندان جداگانه نصب می شوند. آنها همچنین بسیار گرانتر از ایمپلنت های کامل دندان هستند.

 

نحوه عملکرد ایمپلنت‌های فول موس

گاهی بیمار تنها به یک ایمپلنت دندانی نیاز دارد. در این حالت یک تاج دندان به یک ایمپلنت متصل می شود. در ایمپلنت فول موس می توان از یک سری ایمپلنت برای حمایت از یک ردیف کامل دندان استفاده کرد. به جای نیاز به یک ایمپلنت دندان برای هر دندان جایگزین، در ایمپلنت های کامل دندان در هر ردیف از دندان از چهار تا هشت ایمپلنت دندان استفاده می کنند.

در اینجا نگاهی به سبک ‌های اصلی ترمیم ‌های مورد استفاده برای ایمپلنت های فول موس خواهیم داشت:

 

پروتز های تحت حمایت ایمپلنت

 پروتز های معمولی لق هستند و نگه داشتن شان نسبتا ناخوشایند است. پروتز های تخصصی روی ایمپلنت دندان می‌چسبند و نسبت به پروتز های معمولی با قیمتی مقرون به صرفه و در عین حال با عملکرد بهتری همراهند. با این حال، آن‌ ها نسبت به گزینه‌ هایی که کامل می چسبند، شل ‌تر هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند.

 

پروتز تحت حمایت ایمپلنت

 

All On 4

در مقایسه با مورد پیشین، این تکنیک از چهار ایمپلنت دندانی استفاده می کند که در لثه های بیمار قرار می گیرد. یک قوس کامل از دندان‌ های پرسلن (معمولاً) به طور محکم روی خط لثه بیمار قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که آنها به طور دائم به فک بیمار چسبانده می شوند؛ به این معنی که از نظر عملکرد و زیبایی شبیه به دندان های طبیعی عمل می کنند.

 

طاق کامل زیرکونیا

 زیرکونیا (زیرکونیوم دی اکسید) توسعه جدیدی از مواد دندانپزشکی و پزشکی است که فلزی بسیار بادوام و سازگار با محیط زیست مانند تیتانیوم است، اما رنگ آن از سرامیک پرسلن قابل تشخیص نیست. این امر باعث می شود تا زیرکونیوم ماده ای با ماندگاری بیشتر باشد و لبخندی طبیعی تر را به بیمار هدیه بدهد.

 

مزایای کاشت کامل دندان

ایمپلنت فول موس با مزایای بیشماری همراه است که برخی از آن ها عبارتند از:

 • تعداد ایمپلنت کمتری مورد نیاز است
 • تعویض همه دندان ها به یکباره انجام می شود
 • بهبود کیفیت استخوان
 • پشتیبانی از دستگاه پروتز دائمی

کاندیدا های ایمپلنت فول موس

بهترین کاندید ها برای کاشت کامل دندان افرادی با شرایط زیر هستند:

 • از دست دادن تعداد قابل توجهی از دندان ها
 • کسانی که سیگار نمی کشند
 • کسانی که شرایط پزشکی خاصی ندارند، مانند دیابت کنترل نشده
 • فرد باید ساختار استخوان فک و بافت لثه کافی برای حمایت از ایمپلنت های دندانی داشته باشید.
 • عدم اختلالات لخته شدن خون
 • ابتلا نبودن به بیماری متابولیک استخوان
 • کسانی که تحت درمان فعال سرطان قرار ندارند

فرد مورد نظر باید انتظارات واقع بینانه ای در مورد ماهیت درمان داشته باشد. همچنین به مراقبت و بهداشت دهان و دندان از جمله مسواک زدن روزانه و نخ دندان کشیدن متعهد باشد.

ایمپلنت های دندانی معمولاً هزینه بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی مانند روکش یا بریج دارند.

 

هزینه ایمپلنت کامل دندان در ایران

درمان ایمپلنت فول موس به معنای توانبخشی مجموعه کامل دندان ‌ها در هر دو فک است که نیاز به ایمپلنت ‌های متعدد (معمولاً 4 تا 8 ایمپلنت در هر فک) دارد. این امر به معنای ارائۀ دندان‌ های مصنوعی ثابت با بهترین کارایی و ظاهر می باشد.

با توجه به استخوان موجود و تعداد ایمپلنت هایی که قرار است قرار داده شوند، درمان کاشت کامل دندان می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • All on 4 ایمپلنت دندان
 • All on 6 ایمپلنت دندان
 • ایمپلنت زیگوما

قیمت درمان ایمپلنت کامل دندان به موارد زیر بستگی دارد:

 • هزینه ایمپلنت و قطعات دندانی
 • نوع ست دندان های دائمی و موقت
 • پیوند استخوان
 • جراحی های اضافی
 • اشعه ایکس

خلاصه

ایمپلنت های کامل دندان که به عنوان درمان All-on-4 نیز شناخته می شوند، در هر فرد و برای هر فک هزینه ای متفاوت دارند. افرادی که ساختار استخوان فک و بافت لثه کافی دارند، کاندیدای عالی برای کاشت کامل دندان هستند که می تواند کیفیت زندگی شان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

 

سوالات متداول

هزینه ایمپلنت فول موس در ایران چقدر است؟ بازسازی مجموعه کاملی از دندان ‌ها در فک‌ های کاملاً بی‌ دندان مستلزم ترکیبی از چندین روش است تا بهترین نتیجه به دست آید. هزینه درمان ایمپلنت کامل دندان به نوع ایمپلنت، تعداد ایمپلنت ها، مواد و ضمانت پروتز نهایی و سایر روش های جراحی اضافی بستگی دارد.

منبع : قیمت ایمپلنت فول موس

 

 

این مطلب، یک مطلب تبلیغاتی می باشد و پارسی طرح ایرانیان در برابر محتوای آن مسئولیتی ندارد.

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

درباره کولیت روده چه میدانید؟
رپورتاژ خبری

درباره کولیت روده چه میدانید؟

درباره کولیت روده چه میدانید؟ کولیت روده، به التهاب دیواره داخلی روده گفته می‌ شود. دلایل بسیاری از جمله عفونت، بیماری التهابی روده، کولیت ایسکمیک،

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که