Search
Close this search box.

بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها

بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ویتامین ها ریزمغذی های ضروری برای حفظ سلامتی هستند. آنها برای عملکرد کلیه هم ضروری هستند اما در صورتی که بیماری کلیوی مبتلا هستید مصرف برخی از ویتامین ها برای شما مجاز نیست. در بین ویتامین های موجود، بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها انواع ویتامین ب است. زیرا آنها در آب محلول هستند و به راحتی از بدن دفع می‌شوند. ما در ادامه مقاله به بهترین ویتامین برای تقویت کلیه ها می‌پردازیم لطفاً همراه ما باشید.

کلیه ها دو عضو لوبیایی شکل و به اندازه مشت هستند که در سمت چپ و راست بدن ما، درست زیر ناحیه دنده ها قرار دارند. کلیه ها مواد زائد، اسیدی و مایعات اضافی را از بدن خارج می‌کنند. آنها تعادل آب، ویتامین ها و مواد معدنی سالم را در خون حفظ می‌کنند.

کلیه ها نیز مانند سایر اندام ها برای حفظ بهترین عملکرد نیاز به انواع ویتامین ها دارند. ویتامین های B، ویتامین و ویتامین D بهترین ویتامین ها برای کلیه های سالم هستند. اما در صورت ابتلا به بیماری های کلیوی شما مجاز به استفاده از ویتامین های خاصی هستید که در قالب مولتی ویتامین برای سلامت کلیه در دسترس هستند.

 

محدودیت غذایی بیماران کلیوی

رژیم غذایی مناسب بیماران کلیوی ممکن است به صورت کلی بدون نمک اضافه و احتمالاً حاوی پتاسیم کم تفسیر شود. رژیم غذایی کم پتاسیم به طور کلی پرتقال، آب پرتقال، موز، آب گوجه فرنگی یا آلو یا سیب زمینی پخته را محدود می‌کند. اگر تحت دیالیز باشید به پروتئین بیشتری همراه با محدودیت های فوق نیاز خواهد داشت.

نمک برای بیماران کلیوی بسیار محدود است. زیرا باعث تشنگی شده و منجر به نوشیدن مایعات اضافی می‌شود که می‌تواند مشکل زا باشد. هنگامی که کلیه ها بد کار می‌کنند، نمی‌توانند به راحتی از شر سدیم اضافی خلاص شوند. این وضعیت می‌تواند منجر به ورم دست و پا، فشار خون بالا و آسیب بیشتر به کلیه ها شود.

هنگامی که عملکرد کلیه طبیعی نیست بدن در حفظ تعادل فسفر و کلسیم نیز دچار مشکل می‌شود. این دو ترکیب برای حفظ استخوان ها مورد نیاز هستند. هنگامی که سطح فسفر افزایش می‌یابد، سطح کلسیم کاهش می‌یابد. سپس بدن سعی می‌کند کلسیم را از استخوان ها بگیرد که باعث ضعیف شدن آنها می‌شود.

سطوح بالای فسفر در نوشیدنی های کولا، کره بادام زمینی، پنیر، ساردین، جگر مرغ یا گوشت، آجیل، کارامل، آبجو و بستنی یافت می‌شود. معمولاً داروهایی مانند PhosLo یا Renvela برای کمک به جلوگیری از جذب فسفر تجویز می‌شود. اینها باید همراه غذا مصرف شوند تا مؤثر باشند.

 

ضرورت استفاده از مولتی ویتامین

افراد مبتلا به بیماری کلیوی و کسانی که دیالیز می‌شوند در معرض خطر کمبود ریزمغذی ها هستند که پیامدهای بالقوه ای برای سلامتی آنها دارد. قرص مولتی ویتامین برای بیماران کلیوی که تحت راهنمایی یک نفرولوژیست و متخصص تغذیه تجویز می‌شود، می‌تواند بخش مهمی از روند مراقبتی شما باشد.

انتخاب مولتی ویتامین مناسب که نیازهای منحصر به فرد بیماران کلیوی را برطرف کند، مهم است. مولتی ویتامین های زیادی در دسترس است که توسط پزشکان و انجمن های برجسته مانند بنیاد ملی کلیه پشتیبانی می‌شود.

ویتامین های ضروری برای بیماران کلیوی

مانند سایر اندام های شما، کلیه های شما نیز شایسته توجه هستند. شما می‌توانید کلیه های خود را با یک رژیم غذایی متعادل، از جمله بهترین ویتامین ها برای سلامت کلیه، ورزش منظم و سایر عادات روزانه سالم، سالم نگه دارید.

در عین حال بهترین ویتامین بیماران کلیوی ویتامین های B1، B2، B6، B12، اسید فولیک، نیاسین، اسید پانتوتنیک، بیوتین و مقدار کمی ویتامین C هستند.

 

برای دفع سنگ کلیه چه بخوریم؟

سنگ کلیه رسوب سختی از املاح و مواد معدنی است که در داخل کلیه شما تشکیل می‌شود. کلیه ‌ها مواد زائد و مایعات را از خون خارج می‌کنند که باعث تولید ادرار می‌شود. اگر مایع کافی در خون خود نداشته باشید، ضایعات می‌توانند جمع شده و به سنگ تبدیل شوند. این سنگ ها می‌توانند به اندازه یک دانه نمک کوچک باشند یا به اندازه یک توپ گلف رشد کنند.

مصرف ویتامین C بیش از حد از طریق مصرف مولتی ویتامین ها به عنوان یک عامل خطر برای تشکیل سنگ کلیه در نظر گرفته می‌شود. زیرا ویتامین C ممکن است دفع اگزالات ادرار، نوعی نمک کلسیم مسئول برخی سنگ ها را افزایش دهد.

پزشک ممکن است به شما توصیه کند که برای جلوگیری از سنگ کلیه از برخی ویتامین ها و مکمل ها استفاده کنید یا از آنها اجتناب کنید.

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت کلیه

برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی و حتی کسانی که دیالیز می‌شوند، مولتی ویتامین ها ممکن است بسیار مهم باشد. بهترین مولتی ویتامین برای تقویت کلیه بر اساس وضعیت شما توسط پزشک تجویز خواهد شد. تعدادی از این مولتی ویتامین ها با نظر داروساز داروخانه داروبوم از صفحه مولتی ویتامین های مخصوص کلیه به آدرس darooboom.com/62کلیه-و-مجاری-ادرار انتخاب شده و در ادامه شرح داده خواهد شد.

 

  1. قرص سیستون هیمالیا

قرص سیستون هیمالیا یک مکمل بسیار مفید برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و دفع آن است. این قرص به رفع انسداد مجاری ادراری و عفونت مثانه کمک می‌کند. همچنین با اثرات ضد التهابی و ضد اسپاسمی، درد و سوزش هنگام دفع ادرار را کاهش می‌دهد.

 

  1. قرص دورالایف کیدنی فاران شیمی

قرص دورالایف کیدنی فاران شیمی یک مکمل فوق العاده برای تأمین ویتامین ‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بیماران کلیوی است. این مکمل به تقویت و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و عصبی بیماران کلیوی کمک کرده و باعث کاهش خستگی و بهبود خون سازی می‌شود.

 

  1. قرص ارومکس گلدن لایف

قرص ارومکس گلدن لایف برای بهبود عملکرد کلیه‌ ها، قلب و گردش خون طراحی و تولید شده است. در فرمولاسیون این قرص عصاره کرنبری بکار رفته است که برای درمان عفونت های مجرای ادراری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مانع از چسبیدن باکتری های مضر به دیواره مجرای ادراری و ایجاد عفونت می‌شود.

 

  1. محلول خوراکی عصاره اورتیکا زردبند

محلول خوراکی عصاره اورتیکا زردبند برای دفع سنگ کلیه، کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری تجویز می‌شود. این محلول خوراکی بر اساس خواص گیاه ارزشمند گزنه طراحی و تولید شده است. عصاره گزنه در درمان سنگ کلیه، سنگ مثانه و بسیاری از بیماری های دیگر بسیار مفید است. مصرف این مکمل از تشکیل کلنی و شدت عفونت در دستگاه ادراری می‌کاهد.

 

مولتی ویتامین تقویت کلیه از کجا بخریم؟

مولتی ویتامین برای تقویت کلیه را می‌توانید به راحتی از داروخانه های سراسر کشور و داروخانه های آنلاین تهیه نمایید. انواع ویتامین ها و داروهای تقویت کلیه در داروخانه آنلاین دارو بوم موجود است. شما پس از خرید اینترنتی می‌توانید مکمل مورد نظر خودتان را درب منزل تحویل بگیرید.

 

نتیجه گیری

کلیه ها مثل سایر اعضاء بدن برای حفظ سلامت و عملکرد مطلوب نیازمند دریافت ویتامین ها هستند. برای تأمین نیاز این ارگان های مهم مکمل های ویژه ای تولید و به بازار عرضه شده است. این مکمل ها در صورت ابتلا به بیماری های کلیوی و همچنین وجود سنگ کلیه نیز بسیار مفید هستند.

 

 

این مطلب، یک مطلب تبلیغاتی می باشد و پارسی طرح ایرانیان مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا