Search
Close this search box.

طراحی سایت بدون کدنویسی؛ خوب، بد یا زشت

طراحی سایت بدون کدنویسی؛ خوب، بد یا زشت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آیا طراحی سایت بدون کدنویسی امکان پذیر است؟ توسعه برنامه بدون نیاز به کدنویسی به طور مداوم در حال شکستن موانع فنی است. به طور مشابه، وب‌سایت سازها بدون نیاز به کدنویسی به کاربران تجاری کمک می‌کنند تا وب‌سایت‌هایی را حتی بدون داشتن دانش کدنویسی ایجاد کنند.

اکنون حتی یک فرد غیر فنی نیز می‌تواند از باورهای قدیمی ‌سرپیچی کند و وب سایت سفارشی خود را بسازد. ابزارهای بدون نیاز به کد زمینه توسعه نرم افزار را کاملاً دموکراتیک کرده اند و امکانات زیادی را برای کاربران خود باز کرده اند. در این مقاله به شما خواهیم گفت طراحی سایت بدون کدنویسی چگونه انجام می‌شود.

 

چرا باید سایت داشته باشیم؟

داشتن وب سایت شما را حرفه ای جلوه می‌دهد و اعتماد را افزایش می‌دهد. یک وب سایت تجاری مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد و تبدیل‌ها را افزایش می‌دهد. ایجاد وب سایت با استفاده از سایت ساز بسیار ساده تر و کم هزینه تر از آنچه شما انتظار دارید است. یک وب سایت به شما کنترل کامل بر رسانه را می‌دهد. وب سایت‌ها و ساخت فروشگاه اینترنتی مرکز تمام تلاش های بازاریابی هستند.

امیدوارم این چند دلیل ساده تردید شما را در مورد ایجاد یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کارتان برطرف کند. اگر یک وب سایت حتی معمولی ندارید، فرصت بزرگی ‌را برای افزایش شهرت آنلاین خوب خود از دست می‌دهید. هر چه زودتر طراحی پورتال سازمانی را آغاز کنید، مشتریان بیشتری به برند شما اعتماد خواهند کرد. این یک راه ساده و ارزان برای افزایش درآمد، افزایش اعتبار شرکت و تثبیت جایگاه خود در صنعت است.

 

طراحی سایت بدون کدنویسی یا با کدنویسی؟

در دسترس بودن ابزارهایی مانند FrontPage و Dreamweaver در دوران گذشته پیشگام بود. اما ما به چیز دیگری نیاز داشتیم. از آن زمان تا کنون، پیشرفت های چشمگیری در فرآیند ساخت وب سایت صورت گرفته است. برنامه نویسی می‌تواند برای توسعه دهنده ای که از نظر فنی واجد شرایط نیست، طاقت فرسا و از نظر اقتصادی خسته کننده باشد. به گفته کریس وانسترث، مدیرعامل GitHub، «آینده وب سایتها اصلاً بدون کدنویسی است».

وردپرس یکی از پر استفاده ترین سیستم ها در دنیا برای ساخت وب سایت است. مزایا این است که می توانید به صورت رایگان شروع کنید و بدون دانش فنی زیاد یک وب سایت زیبا بسازید.

 

4 تفاوت طراحی سایت با کدنویسی و بدون کدنویسی

1- توسعه دهندگان وب سایت یعنی کسانی که با استفاده از کد نویسی سایت می‌سازند مسئولیتی در قبال ایجاد سایت ندارند.

تفاوت اصلی بین طراحی وب ( بدون کدنویس ) و توسعه وب ( با کدنویسی ) در این است که در حالی که طراحان وب دارایی های بصری را خودشان می‌سازند که ارزش زیبایی شناختی را به سایت اضافه می‌کند (و تجربه کاربر را افزایش می‌دهد)، توسعه دهندگان وب مسئول اضافه کردن این قابلیت‌ها هستند.

سایت سازها ویژگی‌های طراحی را با استفاده از جاوا اسکریپت، CSS و HTML به کد تبدیل می‌کند. بنابراین ایجاد دارایی‌های بصری بر عهده طراح وب‌سایت است، در حالی که استفاده از کد برای نمایش آن‌ها در وب‌سایت وظیفه توسعه‌دهنده وب‌سایت است.

 

2- کدنویسی وب سایت شما ارزش های زیر را برای شما ایجاد می‌کند.

کاملاً قابل تنظیم: می‌توانید هر جنبه‌ای از سایت را سفارشی کنید تا دقیقاً همانطور که می‌خواهید به نظر برسد و کار کند. این کر با سایت سازهای وب سایت امکان پذیر نیست.

کارآمد: کدنویسی سایت به این معنی است که می‌توانید ویژگی‌هایی را که می‌خواهید ایجاد کنید، اما همچنین می‌توانید تمام ویژگی‌هایی را که نیاز ندارید کنار بگذارید. این بدان معناست که کد شما بسیار کارآمدتر است. هنگامی که این کار به درستی انجام شود، می تواند منجر به سرعت بارگذاری قابل توجهی برای صفحه شما شود.

تجربه سرگرم کننده: اگر برنامه نویس هستید، احتمالاً عاشق خلاقیت در این نوع پروژه هستید. برای بسیاری از افراد، کدنویسی وب سایت خود بسیار سرگرم کننده است.

 

3- افزودن قابلیت‌های بیشتر

ساختن وب سایت با کدنویسی برای افزودن قابلیت به سایت است. ذر حالی که هدف از طراحی وب سایت بدون کدنویسی افزودن جذابیت های زیبایی شناختی است.

این را به خاطر داشته باشید: تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب به نقشی که هر کدام در ایجاد وب سایت ایفا می‌کنند خلاصه می‌شود. در حالی که توسعه وب‌سایت از طریق کد، قابلیت‌هایی را به سایت اضافه می‌کند، طراحی وب‌سایت به دنبال بهبود تجربه و رابط کاربری است و وب‌سایتی را به گونه‌ای تبدیل می‌کند که مشتریان مایل به مشاهده آن باشند. در نتیجه، این زیربخش های ایجاد یک وب سایت به همان اندازه ضروری هستند.

 

4- هزینه ها

توسعه وب نیاز به آموزش هایی مانند کدنویسی دارد. عرضه و تقاضا نیز بر میانگین هزینه تأثیر می‌گذارد – احتمالاً تعداد طراحان وب بیشتر از توسعه دهندگان است. با این حال، اگر به دنبال یک طراح یا توسعه‌دهنده وب ماهر هستید، باید انتظار داشته باشید که مبلغی بیش از میانگین هزینه کنید.

 

نتیجه گیری

اصطلاح No-code به متخصصان غیر فنی این امکان را می‌دهد تا بدون نوشتن یک خط کد، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، پایگاه‌های داده و موارد دیگر را ایجاد کنند. این روند به نفع طراحان وب نیز هست. آنها می‌توانند وب سایت های پیچیده ای را به تنهایی ایجاد کنند و دیگر مجبور نیستند برای ساخت هر دارایی به توسعه دهندگان وابسته باشند.

و در حالی که طراحان ممکن است در حال نوشتن کد نباشند، آنها به صورت بصری کد می‌کنند. این دو نقش در حال همگرایی هستند. در نهایت، همه از این سود می‌برند که چیزها سریعتر ارسال شوند و شکاف بین طراحان وب و توسعه دهندگان وب کمتر شود.

اکنون که تفاوت اصلی بین طراحی وب و توسعه وب را می‌دانید، درک کامل تری از دو مورد از مهم ترین عناصر برای موفقیت سایت خود دارید. با همکاری با یک طراح و توسعه دهنده که همیشه مشتریان را در ذهن خود نگه می‌دارد، سایت شما مطمئنا مجذوب خواهد شد. متخصصین وب رمز آماده اند تا در این زمینه شما را یاری نموده تا بتوانید سایت مورد نظرتان را به دست آورید.

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا