Search
Close this search box.

کاربرد طرح لایه باز در طراحی فایل گرافیکی

asan-layer

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

بسیاری از افراد روزانه با فایل‌های گرافیکی بسیاری سروکار دارند که آن‌ها را تحت عنوان‌های مختلف می‌شناسند. حتی ممکن است از چگونگی  طراحی این فایل‌ها نیز بی‌اطلاع باشند. گرافیک یک رشته هنری مهندسی گسترده است که واژگان و مفاهیم بسیاری در حوزه خود دارد. معمولاً تمام طراحان گرافیک با این واژگان آشنا هستند و قطعا می‌دانند دانلود طرح لایه باز چگونه انجام می‌شود. مفاهیم تخصصی مانند فتوشاپ در این حوزه کاری مطرح می‌شود که در ذهنیت عوام جور دیگری تعبیر شده است. به عنوان مثال مردم عادی ذهنیت مثبتی از فتوشاپ تصاویر ندارند. این در حالی است که فتوشاپ ابزار قدرتمند طراحی گرافیک است. در ادامه راجع به دانلود طرح لایه باز و کاربرد آن در طراحی گرافیکی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دانلود طرح لایه باز مشاغل ایرانی

ممکن است واژه طرح لایه باز برای شما نامفهوم باشد. البته طراحان گرافیکی کاملاً با این واژه آشنا هستند. قبل از سخنی بهتر است طرح لایه باز را برایتان به صورت مختصر توضیح دهیم تا مفهوم دانلود طرح لایه باز برایتان ملموس‌تر شود. طرح‌ لایه باز یا همان فایل لایه باز به فرمت نرم‌‌افزارهای گرافیکی گفته می‌شود. این طرح‌ها امکانات زیادی در اختیار طراح قرار می‌دهند. طراح گرافیکی به کمک این طرح‌ها تمام کارهای گرافیکی حرفه‌ای، ویرایش، تغییر المان‌های موجود از جمله تصاویر، متن، افکت و غیره را انجام می‌دهد و کارهای جدیدی را ایجاد می‌کند. طرح لایه باز در واقع به تمام فایل‌هایی گفته می‌شود که می‌توان در آن تغییر و ویرایش انجام داد و به نوعی روی آن دخل و تصرف داشت.

این فایل‌ها در تعداد بسیار بالا در اینترنت وجود دارند. طراح گرافیک می‌تواند با دانلود طرح لایه باز از گوگل یا سایت‌های مربوطه، به تمام قیمت‌های فایل دسترسی پیدا کرده و کارهای مورد نظر خود را روی قالب اعمال کند و تمام تصاویر، افکت با هر المانی که در طرح بود را تغییر دهد. در نتیجه می‌تواند فایل لایه باز را سفارشی سازی کند. این ویژگی باعث می‌شود طراح بتواند هر پروژه‌ای را خلق کرده و به مشتری تحویل دهد. طرح‌های لایه بازی که مورد استفاده قرار می‌گیرند به دو فرمت وکتور یا همان نرم‌افزار ایلستریتور و psd یا همان نرم افزار فتوشاپ وجود دارند.

هر نرم افزاری که با آن کار می‌کنیم، خروجی‌های متفاوتی دارد. فتوشاپ و وکتورهم همین گونه است. وقتی دانلود طرح لایه باز را انجام داده و طرح مورد نظر را ایجاد کردید، باید آن را ذخیره کنید. برای ذخیره باید یکی از فرمت‌ها را انتخاب کنید و طرح را در آن سیو کنید. جالب است هربار که فرمت را باز می‌کنید می‌توانید طرح را تغییر دهید و یا ویرایش کنید. این طرح‌های قابل دانلود به صورت حرفه‌ای و مبتدی وجود دارند. دانلود برخی رایگان و برخی دیگر پولی است. معمولاً طرح‌های مبتدی رایگان هستند. طرح لایه باز کاربردهای بسیاری دارد.

کاربرد دانلود طرح لایه باز

این طرح‌ها کمک زیادی به طراح گرافیک می‌کنند. تصور کنید در یک کانون تبلیغات مشغول طراحی هستید. این کانون روزانه هزاران سفارش طراحی و چاپ را می‌پذیرد. اگر بخواهید برای  هر سفارش مانند کارت ویزیت از پایه طراحی را شروع کنید باید زمان زیادی صرف کنید و این قطعاً به صرف شما نخواهد بود. شما می‌توانید از بین هزاران فایل یکی را انتخاب کرده، آن را دانلود کنید، در آن تغییرات دلخواه را ایجاد کنید و به مشتری ارائه دهید. در نتیجه هم وقت کمتری صرف می‌کنید هم می‌توانید یک کار با طراحی حرفه‌ای به مشتری تحویل دهید.

رایج ترین و مهم‌ترین طرح‌های لایه باز

طرح لایه باز تراکت مشاغل ایرانی

  • طرح بنر تسلیت: بنر تسلیت همان‌طور که از نام آن مشخص است در مراسمات عذاداری استفاده می‌شود و دارای تم زمینه مشکی است. این نوع بنرمعمولا به چاپ سریع نیاز دارد. برای همین می‌توان به سرعت با دانلود طرح لایه باز بنر تسلیت و فتوشاپ روی آن طرح دلخواه را ایجاد کرده و به چاپ رساند.
  • کارت ویزیت لایه باز: پر استفاده‌‌ترین فایل تجاری لایه باز، کارت ویزیت لایه باز می‌باشد که سفارشات زیادی برای طراحی آن وجود دارد. می‌توان طرح مربوط به شغل و حرفه مشتری را دانلود کرد و با کمی تغییر خلاقانه در آن کارت ویزیت لایه دار جدیدی را طراحی کرد.
  • تراکت لایه باز: تراکت‌ها نقش بسیار قابل توجهی در تبلیغات محلی و فیزیکی دارند. تراکت‌ها هنوز هم بهترین شیوه برای تبلیغات فروشگاه‌های محلی هستند. حتی با وجود روش‌های مختلف تبلیغ آنلاین، تراکت‌ها جایگاه خود را در عرصه تبلیغات حفظ کرده‌اند. طرح‌های لایه باز تراکت تنوع بسیار زیادی دارند و به صورت کاملاً حرفه‌ای طراحی شده‌اند. تنها کافی است دانلود طرح لایه باز تراکت را انجام داده و به سفارشی سازی آن بپردازید.
  • بنر مناسبات ملی و مذهبی: ایرانی‌ها عادت دارند برای هر مراسم ملی مانند روز جمهوری اسلامی و یا مراسمات مذهبی مانند اعیاد و عذاداری‌های مذهبی بنر می‌زنند. این بنرها نیز طرح‌های لایه باز بسیار متنوعی دارند.
  • طرح psd مشاغل ایرانیتولید آثار گرافیکی در حوزه مشاغل ایرانی باعث می‌شود که امور تبلیغات و بازاریابی در حداقل زمان ممکن با سرعت بیشتری انجام شود. طرح‌های لایه باز بنر مشاغل ایرانی که طیف بسیار وسیعی نیز دارند، با استفاده از فتوشاپ بدون کاهش کیفیت دانلود، ویرایش و چاپ می‌شوند. دانلود طرح لایه باز بنر مشاغل ایرانی برای شرکت‌ها و کانون‌های مختلف باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شده و رضایت مشتری را جلب می‌کند. این طرح‌ها مهم‌ترین رسانه برای ایجاد اثرهای گرافیکی در جهت انواع تبلیغات در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شمار می‌روند.

برای دانلود طرح لایه باز به کدام سایت مراجعه کنیم؟

همان طور که پیش‌تر گفتیم طرح‌های لایه باز تنوع بسیار بالا و موارد کاربرد گوناگونی دارند. برای طراحی هر اثر گرافیکی ابتدا باید دانلود طرح لایه باز را انجام داد و سپس با ویرایش آن طرح مورد نظر را سفارشی سازی کرد. غالباً  دانلود طرح‌های لایه باز حرفه‌ای هزینه‌هایی برای کاربر در بر دارند. برای این که بتوانید دانلود طرح لایه باز حرفه‌ای با تنوع بالا و قیمت مناسب را انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم سایت طرح لایه باز آسان را انتخاب کنید. این سایت با پشتیبانی ۲۴ ساعته بهترین طرح‌ها را با تعرفه مناسب و معقول در اختیار کاربران می‌گذارد. برای دیدن طرح‌ها، اطلاع از قیمت‌ها و دانلود فایل‌های مورد نیاز از طریق لینک زیر به صورت مستقیم وارد سایت طرح لایه باز آسان پی اس دی  شوید.

 

آسان پی اس دی

مطلب فوق ، یک مطلب تبلیغاتی می باشد و پارسی طرح ایرانیان مسئولیتی در مقابل محتوا این خبر ندارد .

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا