Search
Close this search box.

9 تا از جذاب ترین طرح و قالب تقویم ۱۴۰۳ لایه باز کاربردی برای اتاق و میز کار

انواع طرح و قالب تقویم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

انواع طرح و قالب جذاب تقویم سال ۱۴۰۳

تقویم ها، فراتر از نقش ردیابی زمان، می‌توانند ابزاری هنری و طرحی نفیس برای مدیریت زمان باشند. آن‌ها در قالب‌ها و طرح‌های مختلف مانند تقویم دیواری، جیبی، رومیزی، محتوایی، دیجیتال، برنامه ریز و… عرضه می‌شوند. در این مقاله، به انواع طرح تقویم ۱۴۰۳ لایه باز می‌پردازیم.

 

تقویم دیواری

تقویم دیواری از رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع و قالب تقویم است. طرح تقویم دیواری در اندازه‌ها و فرمت‌های مختلف، از پوسترهای تک برگ گرفته تا تقویم‌های بزرگ و چند صفحه‌ای عرضه می‌شوند. تقویم‌های دیواری اغلب تصاویر مرتبط با هر ماه را نشان می‌دهند که نه تنها برای تاریخ، بلکه قطعه‌ای تزئینی و کاربردی برای فضای خانه و محیط اداری است.

تقویم رومیزی

این تقویم‌ها معمولاً کوچک‌تر و فشرده‌تر از تقویم‌های دیواری هستند که برای قرار دادن روی میز و پیش‌خوان طراحی شده‌اند. آنها اغلب شامل یک پایه یا یک جعبه کوچک هستند که به تقویم اجازه می‌دهد تا روی آن قرار گیرد.

 

تقویم پوستری

تقویم‌های پوستری، تقویم‌های بزرگ و تک صفحه‌ای هستند که می‌توان آنها را مانند پوستر روی دیوار آویزان کرد. آنها معمولاً کل سال را در یک نگاه به نمایش می‌گذارند و به دلیل طراحی مینیمالیستی و کاربردی مورد علاقه هستند.

 

تقویم‌های دائمی

یکی دیگر از انواع تقویم‌ ها ، طرح تقویم دائمی برای استفاده سال به سال است. آنها اغلب دارای صفحه‌های چرخان یا قطعات متحرک و لغزان برای تنظیم تاریخ و ماه هستند.

بر خلاف تقویم‌های سنتی، تقویم‌های دائمی سال مشخصی ندارند. در عوض، آن‌ها را می‌توان سال به سال استفاده کرد زیرا به کاربر اجازه می‌دهد تا تاریخ، ماه و روزهای هفته را به‌صورت دستی تنظیم کند. آنها هم کاربردی و هم سازگار با محیط زیست هستند. این طرح بطور خاص در سایت طرح گرافیکی ابزاردونی طراحی شده و بصورت لایه باز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

تقویم دیجیتال

در عصر تکنولوژی، تقویم‌های دیجیتال به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند. این‌ها را می‌توان در رایانه، تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی مشاهده کرد. آنها اغلب دارای ویژگی‌هایی مانند یادآوری، اعلان‌ها و قابلیت همگام سازی با سایر پلتفرم‌های دیجیتال هستند. این تقویم‌ها برنامه‌های شخصی و حرفه‌ای را بهبود می‌بخشند، بهره‌وری را افزایش می‌دهند و همکاری را تقویت می‌کنند. این تقویم ها قابل اشتراک گذاری با همکاران یا تیم شما هستند. در واقع یک جدول از برنامه ها و نقشه راه تیم را میان اعضا بصورت مدرن پخش کرده‌اند.

 

تقویم سفارشی یا شخصی

یکی دیگر از انواع تقویم، تقویم شخصی یا سفارشی هستند. این تقویم‌ها را می‌توان بر اساس ترجیحات افراد تنظیم کرد. آنها ممکن است شامل عکس‌های شخصی، نقل قول‌ها، یا تاریخ‌ها و رویدادهای خاص باشند. با ظهور چاپ دیجیتال، تقویم‌های شخصی‌سازی شده به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند. می‌توانید با عکس‌ها، آثار هنری یا نت و یادداشت‌های خود تقویم‌های سفارشی ایجاد کنید. آنها هدایای معناداری برای خانواده و دوستان می‌سازند.

 

تقویم جیبی

یکی دیگر از انواع تقویم، تقویم‌های جیبی نسخه‌های مینیاتوری هستند که به راحتی در جیب یا کیف پول قرار می‌گیرند. آنها کوچک و قابل حمل هستند و برای افرادی که در حال حرکت هستند و نیاز به دسترسی سریع به تاریخ‌ها و یادآوری قرار ملاقات‌ها و… دارند، مفید هستند.

 

تقویم برنامه ریز

  • برنامه‌ریزان هفتگی: این تقویم‌ها برای برنامه‌ریزی دقیق طراحی شده‌اند. آنها معمولاً فضای کافی را برای نوشتن یادداشت‌ها، قرار ملاقات‌ها و لیست کارهای روزانه برای هر روز هفته فراهم می‌کنند.
  • برنامه‌ریزان ماهانه: برنامه‌ریزان ماهانه نمای وسیع‌تری از ماه پیش رو را با فضایی برای تعیین هدف، اولویت‌ها و تاریخ‌های کلیدی ارائه می‌دهند.
  • برنامه‌ریزان تحصیلی: در بین دانش‌آموزان محبوب است. برنامه‌ریزان تحصیلی با سال تحصیلی هماهنگ هستند و به کاربران کمک می‌کنند تا با برنامه کلاس‌ها، تکالیف و امتحانات سازماندهی شوند.

تقویم فانتزی جذاب

یکی از انواع تقویم های موجود در ابزاردونی، تقویم‌های فانتزی مرتبط با حیوان سال یا طرح‌های کیوت و جذاب هستند. این تقویم تک و خاص توسط طراحان حرفه ای تیم ابزاردونی با فرمت دیواری و رومیزی طراحی می‌شوند.

 

تقویم ممنتو موری که زندگی شما را نجات خواهد داد

تقویم ممنتو موری که اغلب به عنوان تقویم های “به یاد داشته باش که تو هم خواهی مرد” شناخته می شوند، یک ژانر منحصر به فرد و متفکرانه از تقویم ها هستند که برای یادآوری مرگ و ناپایداری زندگی به افراد طراحی شده‌اند. برخلاف تقویم‌های سنتی که لحظه‌ها و نقاط عطف را جشن می‌گیرند، این تقویم‌ها دارای پیام‌هایی قابل تامل هستند که تفکر در مورد ماهیت زودگذر زمان را یادآور می‌شوند. هر روز، کاربران با یادآوری فناپذیری خود مواجه می‌شوند، که می‌تواند به عنوان یک تلنگر فلسفی برای اولویت‌بندی آنچه واقعاً در زندگی اهمیت دارد، بهترین استفاده را از لحظه حال و تأمل در جنبه‌های عمیق‌تر وجود، داشته باشد. تقویم ممنتو موری یک اصل و نسب تاریخی طولانی دارند که به تمدن‌های باستانی بازمی‌گردد و همچنان مورد استقبال کسانی قرار می‌گیرد که به دنبال رویکردی آگاهانه برای زمان‌سنجی و یادآوری برای زندگی کامل هر روز هستند.

تقویم ممنتو موری ابزاردونی

 

مزیت انواع طرح های تقویم لایه باز ابزاردونی چیست؟

هنگامی که نیاز به  یک تقویم دارید، ساده‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه استفاده از یک قالب لایه باز تقویم حرفه‌ای است. طرح‌ آماده تقویم یک چیدمان گرافیکی با متن، تصاویر و… قابل ویرایش را در اختیار شما قرار می‌دهند. وقتی قالب لایه باز را سفارشی‌سازی می‌کنید، کاری با ترکیب‌بندی، تایپوگرافی و تاریخ روزها ندارید. برای سفارشی‌سازی برای برند و اهداف خود نیز می‌توانید محتوا و برنامه مربوط به کسب وکار خود را اضافه نمایید. این قالب‌ها را می‌توان بارها و بارها استفاده کرد، بنابراین فقط یک بار باید یک قالب تقویم با انواع طرح رومیزی، دیواری، پوستری و… را از ابزاردونی خریداری نمائید. ابزاردونی یک سایت طرح های گرافیکی است که انواع طرح های لایه باز را در اختیار طراحان و کاربران محترم قرار داده است که تنها با چند کلیک، طرح سفارشی سازی خود را آماده می‌سازند.

در نهایت؛

تقویم‌ها چه به‌عنوان ابزارهای کاربردی که روی دیوارها آویزان شده‌اند، چه همراهان دیجیتالی در گوشی هایمان، یا هدایای گرامی که با تصاویر سفارشی تزئین شده‌اند، همچنان در حال تکامل هستند. تا سلیقه‌ها و نیازهای مختلف افراد و جوامع در سراسر جهان را برآورده کنند. در آمیختگی فرم و کارکرد انواع تقویم، نه تنها ابزار زمان و مدیریت زمان هستند، بلکه بازتاب فرهنگ، هنر و هویت شخصی می‌شوند.

 

 

این محتوا یک محتوای تبلیغاتی می باشد و پارسی طرح ایرانیان مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

درباره کولیت روده چه میدانید؟
رپورتاژ خبری

درباره کولیت روده چه میدانید؟

درباره کولیت روده چه میدانید؟ کولیت روده، به التهاب دیواره داخلی روده گفته می‌ شود. دلایل بسیاری از جمله عفونت، بیماری التهابی روده، کولیت ایسکمیک،

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که