Search
Close this search box.

چرا استفاده از طرح های گرافیکی PSD پیشنهاد می شود؟

چرا استفاده از طرح های گرافیکی PSD پیشنهاد می شود؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

آیا صاحب یک کسب و کار تازه راه اندازی شده هستید؟ یا یک طراح گرافیک هستید که زمان محدودی برای انجام سفارشات مشتری خود دارد؟ جزو کدام دسته هستید؟ جزو هرکدام که باشید ما در این مطلب به شما دلایلی را بیان می کنیم شما در شرایطی خاص نیاز یک طرح لایه باز گرافیکی را کامل حس می کنید.

امروزه فایل های لایه باز به عنوان ابزاری شناخته شده در میان بسیاری از کاربران است. اما اینکه همیشه استفاده از این فایل های توصیه می شود یا نه، یا در چه مواردی از این فایل ها استفاده کنیم نکته ی مهمی است که اگر به عنوان توجه نداشته باشید مطمئنا با برخی مشکلات در طراحی کارهای گرافیکی رو به رو می شود.

 

چرا استفاده از طرح های گرافیکی PSD پیشنهاد می شود؟

همانطور که گفته استفاده از طرح های گرافیکی PSD امروزه به عنوان یک ابزار مهم در طراحی گرافیک برای موضوعات مختلف شناخته می شود. وقتی شما در یک دفتر خدمات طراحی و چاپ فعالیت می کنید و روزانه مراجعه کنندگان زیادی دارید که هر کدام دارای سلیقه و شغل مختلفی هستند این موضوع طبیعی است که نتوانید در زمان کوتاه طرح های مختلف با ایده های خلاقانه جدید آماده سازید. در این میان یکی از مشکلات اساسی عدم برنامه مشتریان و عجله داشتن برای دریافت طرح است، که این موضوع اجازه فکر یا ایده پردازی را از طراح میگیرد.

به همین دلیل فایلهای PSD به بخشی جدانشدنی از ابزارهای طراحی در میان طراحان و مدیران مشاغل تبدیل شده است. در این چند نکته اساسی وجود دارد که شما باید در هنگام استفاده از فایلهای به اصلاح لایه باز در نظر بگیرید.

 

نکات مهم در استفاده psd :

استفاده بیش از انداره:

ابدا در استفاده از فایل های PSD  افراط نداشته باشید، درست است که ما در پارسی طرح ایرانیان توصیه می کنیم از این ابزار ها کمک بگیرید؛ اما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم در استفاده از آن ها زیاده روی کنید. چرا که استفاده بیش از اندازه از فایل اماده عامل مخرب شده و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

 

کپی دقیق:

یکی از اشتباهات رایج و بزرگ در میان بسیاری از کاربران گرافیکی، استفاده دقیق از فایل لایه باز است. درست است که فایل لایه باز برای کمک به شما آمده است اما این موضوع باعث نمی شود که شما دقیقا از همان طرح برای طراحی خود استفاده کنید. امروزه بسیاری از مردم با علم و تحقیق بیشتری خرید خود را انجام می دهند و اگر بر این باشد که شما دقیقا از یک طرح آماده برای نیاز مشتری استفاده کنید مطمئنا توانایی خود را زیر سوال برده و مشتری نسبت به شما بی اعتماد خواهد شد.

در این شرایط همواره پیشنهاد می شود ( حداقل ) تغییراتی در رنگ ها، متن ها، برخی جابه جایی ها در طرح ایجاد کنید تا از کپی صد در صد خارج شود. این مساله حقوقا در طراحی کارت ویزیت هایی که انجام می دهید یا فایل آن ها را خریداری میکنید توجه داشته باشید.

 

فونت ها:

برای اینکه شما یک طرح ایده آل و حرفه ای به مشتری خود ارائه دهید، باید آیتم های مختلفی را در طراحی در نظر بگیرید و رعایت کنید، که یکی از این موارد مربوط به فونت ها می شود. اگر شما حتی همه رنگ ها، تصاویر و ساختار اصلی طرح را به خوبی و به درستی انتخاب کرده باشید. اما فونت خوب در نظر نگرفته باشید نباید توقع ی طرح خوب را داشته باشید.

در فایل های لایه باز فونت ها عموما فونت های رایگان می باشد مانند فونت های سری b که به صورت رایگان می توانید دانلود کنید، درست است که فونت های رایگان ظاهر مناسبی دارند اما امروزه استفاده از آن ها در طرح های psd خیلی توصیه نمی شود و حتما پیشنهاد از فونت های ویژه استفاده کنید که عموما برای استفاده از این فونت های میبایست هزینه لایسنس آن را بپردازید.

 

مزیت فایل های فروشگاهی در پارسی طرح ایرانیان:

همانطور که می دانید،ما در پارسی طرح ایرانیان فروشگاه گرافیکی راه اندازی کرده ایم و در این فروشگاه فایل های گرافیکی مانند طرح های psd  را با قیمت بسیار مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. یکی از مزیت ها این فایل ها استاندارد بودن آن هاست. طراحان ما طرح هایی را برای شما آماده می کنند که بتوانید حتی در صورت عدم آن را تحت عنوان خود به چاپ برسانید.

قوانین چاپ و تبلیغات به گونه ای تعریف شده است که اگر مغایر با آن ها طراحی انجام دهید، چاپخانه ها از چاپ طرح شما جلوگیری می کنند، به همین دلیل اینکه شما طرحی در اختیار داشته باشید که تمام آن موارد و نکات را در خود رعایت کرده باشد. یک مزیت محسوب شده و خیال شما بابت این مسائل آسوده خواهد بود.

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا