Search
Close this search box.

فونت مناسب کارت ویزیت

فونت مناسب کارت ویزیت

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

فونت مناسب کارت ویزیت کدام است ؟

ما در این مطلب به صورت کمی جامع تر در قالب فایل صوتی ویدیویی و محتوایی به شما توضیح خواهیم داد که اگر میخواهید دست به نرم افزار شوید و کار طراحی کارت ویزیت خود را به صورت شخصی انجام دهید از چه فونتی برای انجام این کار استفاده نمایید . ما در گروه پارسی طرح ایرانیان ، به صورت ویژه به ^ طراحی بنر های تبلیغاتی  ^ می پردازیم و از جنبه های مختلف تلاش کرده ایم در بخش های گوناگون به چالش ها و آینده ی این حوزه را مورد بررسی قرار دهیم . اما موضوع این مطلب مرتبط با مباحث چاپ و تبلیغات بوده و قصد داریم شما را با نحوه ی عملکرد فونت ها و استفاده هر چه بهتر و کاربردی تر از سبک های مختلف فونت در طراحی و چاپ کارت ویزیت آشنا سازیم .

[alert style=”warning”]مطلب فوق در قالب یک فایل پادکست ویدیویی در اختیار شما قرار میگیرد .[/alert]

پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید .

در طراحی یک کارت تجاری موارد متعددی اعمال می شود که یک طرح شکیل و کاربردی را تشکیل دهد ، یکی از این موارد معقوله ی انتخاب نوع فونت و اندازه انتخابی برای آن است . رعایت این نکته که شما در کادر عموما 9 در 6 سانتیمتری یک Business Card از متن های خود به  چه شکل و شیوه ای استفاده نمایید به تنهایی یک هنر است ، به طوریکه طراح یا گرافیست کارت ویزیت باید به نکات با اهمیتی توجه کند که در نهایت خروجی کار قابل قبول کارفرما و مخاطب هدف کارت ویزیت قرار گیرد .

با وجود تمام دقت و تجربیات و پیشرفت هایی که در سال های گذشته در حوزه طراحی کارت های تجاری صورت گرفته است ، همچنان شاهد طرح های ضعیف گرافیکی و بی توجهی به نکات ریز و درشت طراحی کارت ها هستیم .

 

[idea]با خواندن این مطلب یک قدم رو به جلو بردارید : آشنایی کامل با سایز بنر تبلیغاتی[/idea]

 

فونت فارسی مناسب کارت ویزیت : 

در دنیای گرافیک فونت های فراوانی برای راحتی کار در اختیار طراحان گرافیک قرار گرفته است ، به جای طی کردن مسیری پر پیج و خم و تخصصی در حوزه طراحی اختصاصی فونت های گرافیکی ، شما می توانید از میان صد ها فونت فارسی بر اساس نیاز طرح و سلیقه ی خود یکی را انتخاب نموده و در طراحی خود از آن بکار ببرید .

فونت فارسی مناسب کارت ویزیت

در انتخاب فونت فارسی اصل موضوع رعایت استاندارد های طراحی می باشد و در کنار اگر میخواهید از یک فونت فارسی استفاده نمایید ، فونت انتخابی باید چند ویژگی داشته باشد .

1- فونت خوانا و سریعترین زمان متن شما خوانده شود .

2- زیبا و دارای فرم استاندارد

3- انتخاب فونت ترجیحا بر اساس موضوع طرح و مفهوم انتخاب شود . ( برای مثال اگر طرح شما یک طرح فانتزی و کودکانه است ! ، از فونت فانتزی و منتاسب با موضوع استفاده شود ) .

بهترین پیشنهاد ما برای استفاده در میان فونت های فارسی که در کشورمان و به دست طراحان ایرانی تولید شده است ، فونت های فارسی سری MJ و B  می باشد .

فونت انگلیسی مناسب کارت ویزیت :

در فونت های انگلیسی تنوع همانند Farsi Fonts ها بسیار است و این مساله به شما کمک می کند تا با دید وسیع تر و حق انتخاب بیشتر متن خود را بنویسید و نسبت به زیبایی آن اقدام نمایید ، همانند توضیحاتی که در پاراگراف های قبل به اشاره داشتیم ، می بایست همچنان موضوع استاندارد بودن یک فونت را در نظر بگیرید و عجولانه نسبت به انتخاب فونت اقدام نکنید .

فونت انگلیسی مناسب کارت ویزیت

درست است که زیبایی بصری یک Font  به شما برای تکمیل کردن یک طرح کارت کمک شایانی میکند اما از این موضوع قافل نشوید که اگر فونت شما زیبا باشد اما اصولی که برای خوانایی متن وجود دارد در آن رعایت نشده باشد می تواند به صورت عکس کرده و نتیجه خوبی برای فرایند طراحی کارت ویزیت شما به همراه نداشته باشد .

سایز یا اندازه فونت مناسب جهت استفاده در کارت ویزیت ها باید چه مقداری باشد ؟

شاید هم اکنون برای بسیاری از افراد سوال باشد که هنگام درج متن در یک طرح کارت ویزیت باید اندازه متن را در نرم افزاری نظیر فتوشاپ چه مقداری قرار دهیم تا پس از آنکه طرح ما چاپ می شود هم از نظر خوانایی مطلوب باشد و هم از اندازه استاندارد .

در پاسخ به این مطلب باید بگوییم که در واحد طراحی گروه پارسی طرح ایرانیان طرح های گرافیکی متعددی در زمینه تولید کارت های تجاری شده داشته ایم و تجربه ی خوبی در این زمینه کسب کرده ایم ، اما همچنان پاسخ کامل و دقیق برای سوال مطرح شده وجود ندارد و پاسخی که از جانب ما به شما داده می شود به صورت نسبی و بر اساس تجربیات تیم اجرایی طراحی کارت ویزیت ما می باشد و این مقدار می تواند کاهش و یا افزایش داشته باشد .

اندازه فونت مناسب

در طراحی کارت ویزیت عناوین و متن های مختلف وجود دارد که به درخواست کارفرما این موارد انتخاب و در طرح کارت ذکر می شود . نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که مقدار اندازه فونت می تواند بنا به دلایلی در یک طرح تغییر یابد و یا متغیر باشد .

برای مثال :

در یک طرح اگر عنوان شما سایز 14 میگیرد دلیلی وجود ندارد که در کارت دیگر با متنی دیگر با همین مقدار تعیین شود ، پس متوجه می شویم که مقدار ثابتی وجود ندارد و دلیل آن را می توان به نوع فونت انتخابی ، میزان اهمیت آن متن و همچنین فضای موجود یک کارت بر اساس طراحی تعیین نماییم !

در بالا تصویری برای شما قرار داده ایم ، این تصویر ایجاد یک سند جدید برای طراحی کارت ویزیت است و پس از آن بر این اساس توضیحات فوق را قدم به قدم انجام دهید .

فونت انتخابی ما B YEKAN می باشد .

1- تیتر اول و عنوان اصلی : سایز 40pt

2- زیر عنوان یا توضیح دومی که با اهمیت کمتری نسبت به عنوان اصلی وجود دارد : 20pt

3- در صورتی که میخواهید آیتم یا خدمات خود را ذکر نمایید : 10pt

4- شماره تلفن ها : 12 الی 14pt

5- آدرس : 9 و یا 10pt

 

اندازه هایی که برای شما ذکر بر اساس فونت بی یکان و در قالب سند استاندارد طراحی کارت ویزیت به ابعاد 9 در 6 سانتیمتر می باشد .

امیدواریم مطلب فوق مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد . سپاس از همراهی شما .

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا

روانشناسی رنگ قرمز
بازاریابی اینترنتی

روانشناسی رنگ قرمز در تبلیغات

روانشناسی رنگ قرمز؛ قرمز رنگی گرم، پرشور و قوی است که در تبلیغات برای جلب توجه و القای احساسات مختلف به کار می‌رود.   روانشناسی