Search
Close this search box.

کاربرد تصاویر اشتراکی چیست ؟

کاربرد تصاویر اشتراکی چیست ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

کاربرد تصاویر اشتراکی چیست ؟

برای اجرای طرح های گرافیکی ، یک طراح باید مراحل متعددی را پیموده باشد تا به نام یک طراح گرافیست بتواند برای مشتریان خود انجام وظیفه کند ، در این بین استفاده از برخی تصاویر که به نام تصاویر اشتراکی نامیده می شوند هم جزوی از این روند برای طراحی یک طرح به حساب آمده و مورد استفاده قرار میگیرد .

مثال علنی این گفته را می توانیم در اکثر طرح هایی که در سایت ها ، مجلات ، روزنامه ها ، پوستر ها و … به نمایش در می آیند مشاهده کنیم . در اصل این تصاویر که به اصلاح وکتوری نامیده می شوند توسط طراحان در سراسر جهان طراحی و به دو صورت در اختیار دیگر طراحان جهان قرار می گیرد ، بخشی از آن به صورت رایگان و بخشی دیگر که کمی ویژه تر طراحی شده اند به صورت پولی به فروش می رسند .

اگر به نمونه بنرهایی که توسط پارسی طرح ایرانیان طراحی شده است نگاهی بیاندازید ، به وضوح دیده می شود که حتی ما برای طراحی بنر تبلیغاتی از آیکون های آماده استفاده میکنیم ، عموما بنرهای تبلیغاتی اینگونه طراحی می شود که عناصر گرافیکی در اغلب موارد آماده هستند ، اما موشن کردن و یا اصطلاح تبدیل و به حرکت در آوردن آن ها بر عهده ی طراحان پارسی طرح ایرانیان  می باشد .

چرا باید از تصاویر وکتوری استفاده شود ؟

استفاده از تصاویر وکتوری باید کاملا در یک تعادل نسبی باشد ، اینطور نباشد وقتی یک طراحی را انجام می دهید از ابتدا تا انتها بر اساس تصاویر آماده و وکتوری انجام شده باشد . شاید در این شرایط برخی مشتریان باشند که متوجه این موضوع نشوند ، اما کار منصفانه و درستی نیست که تمام طرح از تصاویر آماده تشکیل شده باشد .

تصاویر اشتراکی به نوعی در بسیاری از شرایط در طراحی گرافیک به عنوان یک نیروی متحرک یا کمک کننده در جهت بهبود طرح می باشد .

چند دلیل اصلی وجود دارد که طراحان ترجیح می دهند که وکتور استفاده کنند :

1- کاهش چشم گیر در زمان اجرای یک طرح

2- مشتریانی که پرداخت هزینه ی بالای طراحی اختصاصی برایشان مقدور نیست.

3- بالابردن کیفیت طراحی و استفاده از ایده های نو در زمانی کوتاه .

این ها مواردی هستند که طراحان را مشتاق میکند تا تمایل بیشتری به استفاده از این تصاویر داشته باشند .

آیا در تمام طرح های گرافیکی تصاویر اماده استفاده می شود !

خوب می دانیم که وسعت و تنوع زیادی در صنعت هنری و گرافیک جهان وجود دارد ، ایده ها بسیار است ، موضوعات متنوع و با ساختار های بسیار مختلف انجام می شود . میلیون ها طراح وجود دارند که هر کدام دارای ایده و خلاقیت کم یا زیاد اما متنوعی هستند .

همین دلیل باعث می شود که ما نتوانیم در چند خط به تمام مباحث مربوط به این موضوع بپردازیم . اما به صورت خلاصه بدانید که برخی طرح ها هستند که به آن صورت نمی توان از طرح های آماده استفاده نمود و باید بیشتر تکنیک و خلاقیت استفاده کرد . هنگامی که ایده پردازی برای طراحی وب سایت هستید ، در این معقوله ( وب سایت ) عناصر و تصاویر گرافیکی آماده بیشتر به عنوان یک چاشنی مورد استفاده قرار می گیرد و بخش عمده ی آن را کد نویسی و ایده های طراح تشکیل می دهد .

نتیجه گیری :

تا اینجا متوجه شدیم که طرح های وکتوری یا تصاویر آماده چه کاربردی دارد و کجا می تواند به ما کمک کند . اگر شما یک طراح هستید هیچ گاه در استفاده این تصاویر افراط گونه عمل نکنید ، نگذارید طراحی شما بعد از مدتی از نگاه بیننده تکراری به نظر رسد . تعادل اصل مهم در استفاده تصاویر اشتراکی است .

در این مطلب هدف ما شیوه و کاربرد استفاده از تصاویر آماده بود ، نه متمرکز بر روی وکتور ها ، نه تصاویر استوک …

مقالات بیشتر ما را بخوانید >

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

درباره کولیت روده چه میدانید؟
رپورتاژ خبری

درباره کولیت روده چه میدانید؟

درباره کولیت روده چه میدانید؟ کولیت روده، به التهاب دیواره داخلی روده گفته می‌ شود. دلایل بسیاری از جمله عفونت، بیماری التهابی روده، کولیت ایسکمیک،

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که