Search
Close this search box.

شرکت های طراحی یا استخدام طراح گرافیک ؟

شرکت های طراحی یا استخدام طراح گرافیک ؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

شرکت های طراحی یا استخدام طراح گرافیک، گاهی اوقات به نقطه ای میرسیم که برای ما سوال می شود که آیا ما به طراح گرافیک در پروسه کسب و کار خود احتیاجی داریم یا خیر، اگر شمایی که این مطلب را میخوانید جزو مدیران کسب و کار باشید شاید برای شما هم این سوال پیش امده باشد. ما در این مطلب از ” مجله پارسی طرح “به این سوال پاسخ خواهیم داد، تا انتها همراه ما باشید.

 

آیا به طراح گرافیک نیاز داریم ؟

وقتی کسب و کاری راه اندازی میکنیم، باید از ابتدا بر این موضوع اگاه باشیم که برای موفقیت در هر صنف و تجارتی این کار تیمی است که می تواند به رشد و موفقیت برسد، البته برای شروع کسب و کار های نوپا خیلی الزامی نیست اما هنگامی که شغل شما در یک مسیر صعودی قرار گرفته باشد آنگاه می بایست به فکر تشکیل یک تیم مجرب و کاربلد باشید.

گرافیک اصلی جدا نشدنی از بسیاری از کسب و کار هاست، ما کمتر شغلی را می بینیم که با گرافیک تعامل یا گرافیک نقشی در آن نداشته باشد. اینکه آیا به طراح گرافیک نیاز داریم یا خیر بر میگردد به نوع کسب و کار شما، برخی شغل ها به گونه ای هستند که محصولات زیادی دارند، مانند فروشگاه های اینترنتی، اینگونه شغل ها به دلیل تنوع محصولات و همچنین بروزرسانی بالای آنها می بایست طرح های متنوعی داشته باشند که قطعا در چنین شرایطی وجود یک طراح گرافیک مختصص حس می شود.

اما اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید و بروزرسانی زیادی در محصولات ندارید، تبلیغات آنچنانی در برنامه شما نیست طبیعی است که الزامی به استخدام یک نیرو مختصص در حوزه گرافیک ندارید، گاها به صورت پروژه ای میتوانید طرح های خود را به شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند بسپارید.

 


این مطلب را بخوانید : با بهترین روش تبلیغات آشنا شوید


 

آیا می توانیم شخصا کارهای طراحی را انجام دهیم ؟

 

آیا می توانیم شخصا کارهای طراحی را انجام دهیم ؟

طراحی علاوه بر دانش نرم افزاری یک شوق و ذوق و علاقه ی خاصی نیاز دارد. علاوه بر آن خلاقیت در آن حرف اول را می زند، به همین دلیل باید ببینید که آیا توانایی انجام کارهای گرافیکی را دارید، آیا دانش کار با نرم افزاری گرافیکی و همچنین خلاقیت لازم برای ایجاد طرح های جذاب گرافیکی را در خود میبینید !.

اینها مواردی است که اگر نتوانید از پس آن ها بر آیید،با مشکل رو به رو می شوید و انتها به نتیجه ی مد نظر خود نمی رسید.

بیش از هر چیزی باید ببینید شما در کدام قسمت مهارت لازم و زمان کافی برای انجام آن کار را دارید، اینکه بخواهید تمام کارها را به تنهایی انجام دهید شاید در کوتاه مدت بتوانید به نتایجی دست یابید، اما باید بدانید در مدت نتیجه عکس خواهد داشت . چرا که شما نمی توانید به تنها به تمام امور رسیدگی کنید و آن ها را سطح عالی انجام دهید . به همین دلیل همواره توصیه می شود از نیروی های مختصص بهره مند شوید.

 

شرکت های طراحی یا استخدام طراح گرافیک ؟

ما در پارسی طرح ایرانیان به عنوان یک شرکت طراحی گرافیک آنلاین در کشور فعالیت می کنیم، اغلب شرکت هایی که به وب سایت ما مراجعه می کنند برای تبلیغات خود به ” بنر تبلیغاتی ” یا طراحی اوراق اداری احتیاج دارند، کمتر در خدمت شرکت هایی بوده ایم که پروسه های روتین طراحی شرکت خود را به ما بسپارند، در این مواقع مدیران کسب و کار بر این موضوع آگاه هستند که شرکت های طراحی مانند پارسی طرح نمی تواند به صورت روتین طرح های مختلفی را در زمان کوتاه برایشان آماده و تقدیم کند، به همین دلیل ترجیح می دهند از یک طراح گرافیک به صورت حضوری در اداره خود استفاده نمایند.

 

شرکت های طراحی

 

شرکت های طراحی = هزینه های بیشتر ! :

در نظر داشته باشید هزینه های شرکت های طراحی مانند پارسی طرح به طور طبیعی بیشتر از یک کارمند استخدام شده در شرکت شماست، این موضوع به دلایل مختلفی بستگی دارد، با این حال ما در پارسی طرح ایرانیان طرح همیار را برای شرکت هایی که میخواهند یک نیروی دور کار یا همکاری با شرکت های طراحی را با هزینه کمتر انجام دهند.

در طرح ” همیار پارسی طرح ” ، ما پکیج هایی را بر اساس میزان سفارش، نوع طرح و … تنظیم می کنیم و با توجه به این موارد تخفیف های جذابی به مدیران کسب و کار می دهیم تا هزینه های همکاری با شرکت پارسی طرح تا میزان قابل توجهی برایشان کاهش یابد.

 

 

شرایط استخدام گرافیست ها با وجود هوش مصنوعی

شرایط استخدام گرافیست ها با وجود هوش مصنوعی چه خواهد شد؟

هوش مصنوعی به تنهایی نمی‌تواند جایگزین کار گرافیستان شود، بلکه می‌تواند به آن‌ها کمک کند. در واقع، هوش مصنوعی می‌تواند در بخش‌هایی از کار گرافیستان مانند تولید الگو و طرح‌های پایه، انتخاب رنگ‌ها و استفاده از تصاویر و اجزای گرافیکی کمک کند. با این حال، برای ایجاد طرح‌های خلاقانه و جذاب، نیاز به دانش و تخصص گرافیستان همچنان وجود دارد و هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین آن‌ها شود.

بنابراین، شرایط استخدام گرافیستان با وجود هوش مصنوعی تغییر زیادی نخواهد کرد و همچنان نیاز به تخصص و دانش خاص در زمینه گرافیک دارد.

 

هوش مصنوعی چطور به گرافیست ها کمک می کند؟

هوش مصنوعی می‌تواند به گرافیستان در بخش‌هایی از کارشان کمک کند، از جمله:

1. تولید الگو و طرح‌های پایه: با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، می‌توان الگوهای پایه‌ای برای طراحی ساخت و ساز وب‌سایت، پوستر، لوگو و … ایجاد کرد.

2. انتخاب رنگ‌ها: هوش مصنوعی می‌تواند به گرافیستان در انتخاب رنگ‌های مناسب برای طرح‌هایشان کمک کند. برای مثال، با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، می‌توان رنگ‌هایی را که بهترین تطبیق را با یکدیگر دارند، پیدا کرد.

3. استفاده از تصاویر و اجزای گرافیکی: هوش مصنوعی می‌تواند به گرافیستان در پیدا کردن تصاویر و اجزای گرافیکی مناسب برای طرح‌هایشان کمک کند. برای مثال، با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، می‌توان تصاویری را که بهترین تطبیق را با یکدیگر دارند، پیدا کرد.

در کل، هوش مصنوعی می‌تواند به گرافیستان در انجام بخش‌هایی از کارشان کمک کند، اما برای ایجاد طرح‌های خلاقانه و جذاب، نیاز به دانش و تخصص گرافیستان همچنان وجود دارد.

 

هوش مصنوعی یا طراح گرافیک! کدام را استخدام کنیم؟

هر دو ابزار، یعنی هوش مصنوعی و گرافیست، می‌توانند در ایجاد طرح‌های بسیار خلاقانه و جذاب کمک کنند. اما برای ایجاد یک طرح کامل، نیاز به ترکیب هر دو ابزار و همکاری بین گرافیست و هوش مصنوعی است. به طور کلی، استفاده از هوش مصنوعی در طراحی گرافیک، می‌تواند به گرافیست کمک کند تا به سرعت و با کمترین تلاش، طرح‌های خلاقانه و جذابی را ایجاد کند. اما در نهایت، نیاز به دانش و تخصص گرافیست در انجام کارهای خلاقانه و پیچیده، همچنان وجود دارد.

 

 

نتیجه گیری :

انتخاب اینکه یک طراح داشته باشید یا شخصا کارهای طراحی را انجام دهید بر عهده ی شماست. اگر بخواهید به صورت ایده آل این موضوع را پیش ببرید، بهترین گزینه استفاده از طراحان مجرب و کاربلد در این زمینه می باشد، خوشبختانه از سطح و در میان جوانان افراد خلاق زیادی وجود دارند که علاوه اینکه می توانید به اشتغال زایی در کشور کمک کنید، می توانید کسب و کار خود را نیروهای کاربلد به توسعه برسانید.

در کوتاه مدت و تا زمان که شغل شما به یک سطح اولیه مناسب برسد می توانید در صورتی که توانایی انجام کارهای طراحی را داشته باشید اینکار را انجام دهید، اما در ادامه و برای توسعه بیشتر حتما از نیروی خلاق یا شرکت های سرویس دهنده در این زمینه استفاده نمایید.

 

امیدوارم در کسب و کار خود بهترین باشید.

 

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم
رپورتاژ خبری

رنگ چوب با کیفیت از کجا بخریم

هنر و مهارت استفاده از چوب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین متریال‌های دکوراسیونی در جوامع مختلف است که به ما یادآوری می‌کند چوب،

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا