Search
Close this search box.

کدام تبلیغات پاپ آپ مفید و کدام مضر هستند ؟

تبلیغات پاپ آپ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تبلیغات پاپ آپ چیزی که امروز به یک چالش مفید و اغلب مضر تبدیل شده و ما تصمیم گرفتیم در ادامه ” مقالات بازاریابی اینترنتی ” به این موضوع با دقت بیشتری بپردازیم و ببینیم Pop-up ad چیست و در چه شرایطی برای ما مفید و چه شرایطی نباید از آن ها استفاده کنیم.

 

تبلیغات پاپ آپ چیست ؟

وقتی اینترنت به یک ابزار مفید و پرکاربرد در زمینه های مختلف تبدیل می شود، روز به روز توسعه در بخش های مختلف آن شکل گرفته و بیشتر می شود. رشد صنعت تبلیغات آنلاین یکی از اقدامات مهم در حوزه وب بود و سبب گردش مالی بالا و هویت شناسی بیشتر برای برندها و کسب و کارها شد. اینکه تبلیغات پاپ آپ چیست و چه کاربردی دارد در ادامه به آن می پردازیم.

پاپ آپ تبلیغاتی یکی از روش های تبلیغات در اینترنت است که عموما به صورت یک ” بنر  “یا محتوای متنی انجام می شود، البته بیشتر ما شاهد بنرهای تبلیغاتی در این قاب هستیم تا یک متن ساده، این مدل تبلیغ در هر ابعادی از صفحه نمایش قابل اجرا می باشد.

شما می توانید پاپاپ ! را به صورت مربع یا مستطیل در صفحه وب نمایش دهید. این تبلیغات بر روی صفحه ی سایت شما و به صورت یک پنجره ی جداگانه نمایش داده می شود که در ادامه با تصاویری که در اختیار شما قرار می دهیم بیشتر با این مدل آگهی آشنا خواهید شد.

 

تبلیغات پاپ آپ چیست

 

باید و نباید های تبلیغات پنجره ای یا POP UP :

پاپ آپ سایت مزایا و معایت زیادی دارند هم می توان این مدل تبلیغ را مفید و هم مخرب در نظر بگیریم، اینکه نتیجه آگهی یا محتوایی که در این پنجره ها به تصویر می کشانید چه می شود دقیقا بر میگردد به تفکر، ایده و استراتژی شما از این تبلیغات.

 

باید ها :

1- از طریق این پنجره می توانید نسبت به دعوت کاربران به بخش های مهم و جذاب سایت استفاده نمایید.

2- از این پاپ آپ ها می توانید برای دریافت ایمیل های هدفمند از کاربران استفاده نمایید، به نوعی بهترین روش برای اهداف ایمیل مارکتینگ است.

3- افزایش نرخ تبدیل به مشتری : شما اگر به درستی کاربران را به بخش های ویژه و سودمند برایشان دعوت کنید، مطمئنا کاربران از شما خرید کرده و محصول نهایی را دریافت می کنند، این دقیقا همان چیزی است که میتوان به ویژگی مهم Popup تبلیغاتی نسبت داد.

 

باید و نباید های تبلیغات پنجره ای

 

نباید ها :

حال به نکات منفی این آگهی ها بپردازیم، چرا که متاسفانه در صفحات وب بیش از اینکه از بخش های مثبت پاپ اپ ها استفاده شود از ویژگی ها و جنبه های منفی آن استفاده شده است، نکته جالب موضوع این است که همچنان برخی صاحبان سایت بر استفاده از روش های مخرب، آزاردهنده تاکید دارند و با وجود اینکه می دانند این موضوع برای کاربران مزاحمت ایجاد می کند و در زمان کوتاه سایتشان خارج می شوند بازهم از روش های آزاردهنده استفاده می کنند که در ادامه به روش تبلیغات پاپ آپ البته به شکل منفی بیشتر می پردازیم.

 

1- به هیچ عنوان در آگهی های پنجره ای از موضوعات غیر مرتبط با موضوع سایت خود استفاده نکنید !!!

2- تحت هیچ شرایطی تبلیغات پنجره ای را توسط کدهای iframe یا جاوا به صورت اتوماتیک در تپ مرورگری جداگانه برای کاربران فراخوانی نکنید، آزار دهنده ترین مدل پاپ به شمار می رود.

3- از تکرار نمایش پاپ آپ برای یک آی پی جلوگیری کنید، اگر کاربری یک بار وارد صفحه ی شما شد و پاپ آپ حتی مفید شما را مشاهده کرد، دیگر برای 24 ساعت پنجره به آن نمایش داده نشود ! اینکار می تواند جلوی آزاردهنده بودن Popup را بگیرد، حتی اگر شما یک محتوا و پیشنهاد ویژه دارید، دلیلی ندارد وقتی کاربر پنجره تبلیغ را بسته، یا روی آن کلیک کرده بخواهد مجددا آن تبلیغ را ببیند.

 

کسب درآمد از پاپ آپ

 

کسب درآمد از پاپ آپ ، چگونه ؟

تا اینجای کار به شما گفتیم در چه شرایطی باید از این تبلیغات استفاده کرده و در چه شرایطی نباید سراغ این تبلیغات برویم ( اگر به کاربر اهمیت می دهید ) ؛ با این حال هنوز هستند افرادی که به موارد بالا توجهی ندارند و دلیل قانع کننده ای برای استفاده ی خود از POPUP دارند.

کسب درآمد از پاپ آپ بسیار آسان هست، همانند تبلیغات کلیکی که به ازای هر کلیک مبلغی از تبلیغ دهنده کسر و به حساب نمایش دهنده واریز می شود، این موضوع برای POPUP هم وجود دارد، برخی خرید پاپ آپ سایت انجام می دهند و برخی دیگر هستند که از کدهای نمایش استفاده میکنند و آگهی ها را نمایش می دهند و کاربر پس از ورود به سایت نمایش دهنده و گاها کلیک بر روی آگهی، کسب در آمد برای نمایش صورت می پذیرد.

البته امروزه تعداد کلیک ها بر اساس آی پی در 24 ساعت تایید می شود و نمی توان به ازای هر کلیک عادی و تکراری درآمد کسب کنید.

 

هزینه تبلیغات پاپ آپ

 

هزینه تبلیغات پاپ آپ برای نمایش و کسب در آمد چقدر است ؟

روش محاسبه هزینه تبلیغات پاپ متفاوت است، این تفاوت را می توانیم در اعتبار سایت نمایش دهنده، موضوع و … بدانیم. شما با مراجعه به سایت های واسط که امکان درج و نمایش آگهی Popup را فراهم میکنند میتوانید سایت خود را به عنوان نمایش یا آگهی دهنده ثبت کنید.

پس از تایید می توانید انتخاب نمایید که تبلیغ شما در کدام سایت، در چه بازه ی زمانی به نمایش در آید، بودجه ای را برای انجام تبلیغات تعریف می کنید و به ازای هر کلیکی که بر روی آگهی شما صورت میگیرد هزینه ای از موجودی شما کسر شده و به حساب نمایش دهنده واریز می شود.

 

اما در نظر داشته باشید، هزینه ای که بابت تبلیغات به این شکل پرداخت می کنید برای شما بازخوردی که قابل قبول باشد همراه ندارد، چرا که پاپ آپ ها به نوعی در زمینه ی تبلیغات پنجره ای غیرمرتبط و آزار دهنده منسوخ شده اند و هیچگاه توقع نداشته باشید که تبلیغ شما در یک سایت پربازدید واقعی به نمایش در آید، هیچگاه یک سایت معتبر مانند ( ورزش سه، خبرگزاری مهر و … )  از نمایش تبلیغات به صورت Popup برای درآمد زایی استفاده نمی کند و در نتیجه سایت هایی تبلیغ شما را نمایش می دهند که هیچ بازده مثبتی برای شما نخواهد داشت.

بلکه به دلیل اینکه اگهی شما به عنوان یک آگهی آزاردهنده توسط کاربران شناخته می شود و ناخودآگاه در یک تب مرورگر جداگانه باز می شود می تواند عواقب بدی هم از نظر سئو و بازاریابی برای شما داشته باشد.

 

از سوی اگر تصور شما بر این است که با نمایش این تبلیغات در سایت خود درآمد فوق العاده ای کسب می کنید سخت در اشتباه هستید. این پاپ آپ ها تنها در شرایط استفاده درست می تواند بازخورد داشته باشد نه به شکلی که در بسیاری سایت های بی کیفیت مشاهده می کنیم.

کسب درآمد از پاپ آپ انقدر برای شما پایین خواهد بود که بعد از مدتی متوجه این اشتباه خواهید شد.

 

در چه شرایطی از تبلیغات پاپ آپ استفاده کنیم

 

در چه شرایطی از تبلیغات پاپ آپ استفاده کنیم ؟

همانطور که در بخش باید و نباید ها اشاره کردیم، استفاده از تبلیغات پاپ آپ فقط در شرایطی برای شما بازخورد مثبت به همراه دارند که شما به شکلی اصولی و حرفه ای از آن ها استفاده کنید.

وقتی یک محصول ویژه دارید:

وقتی شما یک محصول منحصر به فرد آماده کرده اید می توانید از روش هایی که برای نمایش popup در سایت وجود دارد استفاده کنید و با یک طراحی زیبا و موثر کاربر را به سمت محصول مورد نظر بکشانید و اطمینان داشته باشید که با این کار فروش محصول مورد نظر چند برابر می شود.

 

تخفیف های ویژه :

در فصل های مختلف تخفیف ها می تواند کمک خوبی به افزایش فروش شما داشته باشند، برای مثال وقتی شب یلدا می شود می توانید یک تخفیف خوب در نظر بگیرید و با یک طرح گرافیکی جذاب در قالب پاپ آپ نمایش دهید. مطمئن باشید با این کار شما یک تبلیغ پنجره ای مفید و موثر ایجاد کرده اید.

 

 

نتیجه گیری :

استفاده از تبلیغات آنلاین به شکل های مختلفی انجام می شود و هر کدام می تواند مفید یا مضر باشند، اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به کاربران احترام می گذارید، مطمئنا کار برای شما کمی دشوار تر خواهد شد. چرا که باید انجام امور تبلیغاتی خود را به شکل استاندارد و حرفه ای پیش ببرید، طبیعی است در این شرایط زمان، تفکر و ایده ی بیشتری احتیاج خواهید داشت.

و از سوی دیگر طبیعی است که نتیجه ای که دریافت می کنید بسیار موثر تر از روش های غیر استاندارد و مخرب هستند.

انتخاب با شماست ما در این مطلب به نکات مثبت و منفی این مدل آگهی ها پرداختیم. اگر دنبال روش های موثر هستید در صورتی می توانید از POPUP  نتیجه کسب کنید که موارد و روش های استانداردی که برای شما ذکر کرده ایم را می بایست رعایت کنید، در غیر اینصورت روش های مخربی هم هستند که نتایج آن ها پیشاپیش مشخص است.

سربلند باشید.

 

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

درباره کولیت روده چه میدانید؟
رپورتاژ خبری

درباره کولیت روده چه میدانید؟

درباره کولیت روده چه میدانید؟ کولیت روده، به التهاب دیواره داخلی روده گفته می‌ شود. دلایل بسیاری از جمله عفونت، بیماری التهابی روده، کولیت ایسکمیک،

رشته گرافیک
آخرین مطالب

از رشته گرافیک چه می دانید؟

اهمیت و کاربردهای رشته گرافیک در دنیای مدرن در دنیای مدرن امروزی، رشته گرافیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین حوزه‌های هنری و فناوری است که