Search
Close this search box.

بهترین فونت برای پست اینستاگرام

بهترین فونت برای پست اینستاگرام

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که روزانه تعداد زیادی ” کاور برای پست اینستاگرام ” خود منتشر میکنید، این مطلب را دنبال کنید، در این مطلب میخواهیم به بهترین فونت برای پست اینستاگرام بپردازیم و بررسی کنیم که کدام فونت ها برای ” طراحی بنر ” در اینستاگرام مناسب تر هستند.

 

بهترین فونت برای پست اینستاگرام

تولیدات محتوا در قالب پست و استوری اینستاگرام امروزه به شکل وسیعی در حال انجام است، در هر دقیقه و ساعت در روز تعداد زیادی پست و استوری منتشر می شود که هر کسی با توجه به موضوعی خاص تلاش می کند طرح های جذابی را به کاربر هدف خود نشان دهد.

از این رو استفاده از فونت انگلیسی یا فارسی خوب بیش از هرچیزی دارای اهمیت است، خصوصا اگر شما جزو آن دسته از افرادی باشید که صفحه ی پربازدید داشته و پست های شما در instagram explore نمایش داده می شود. عدم توجه به نوع فونتی که انتخاب میکنید می تواند تاثیر منفی بر روی طراحی شما داشته باشد.

خوشبختانه امروزه ساخت فونت های اختصاصی توسط طراحان فونت در کشور روند بسیار خوبی را طی میکند و ما شاهد رشد و پیشرفت در زمینه طراحی فونت های اختصاصی هستیم، وجود و ساخت فونت های جدید توسط طراحان فونت کار را برای طراحان گرافیک تا میزان قابل توجهی آسان تر کرده است.

 

فونت رایگان یا vip

 

آیا از فونت های رایگان استفاده کنیم یا پولی VIP ؟

ما فونت های فارسی رایگان زیادی در اختیار داریم، از فونت های سری B , MJ  و … که هر کدام طیف وسیعی از قلم ها را در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم در طرح های گرافیکی و تصاویر مد نظر خود از آن ها بهره مند شویم، اما زمانی ما تفاوت را حس میکنیم که کاربران با دید حرفه ای تری به طرح ها و ایده های ما نگاه میکنند.

متاسفانه قلم های رایگان فارسی سال هاست که بروزسانی خوبی نداشته اند و به همین دلیل از نگاه کاربران قلم هایی تکراری و خسته کننده شده اند، یکی از دلایل مهم استقبال طراحان از فونت های VIP، بروزرسانی این فونت ها و جذابیت بصری آن ها  در نگاه مخاطب است و به همین جهت فونت VIP بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و پیشنهاد ما به شما استفاده از فونت های غیر رایگان است.

 

بهترین فونت فارسی برای اینستاگرام

 

بهترین فونت فارسی برای اینستاگرام کدام است ؟

در میان فونت های فراوان فارسی انتخاب یک قلم مناسب برای طراحی پست ها کار دشواری نیست، با این حال فونت های محدودی وجود دارند که مورد استقبال بسیاری از کاربران و طراحان گرافیک قرار گرفته است. برای نمونه می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم :

فونت ایران سنس :

این قلم جزو پرکاربردترین نوع فونت در چند سال اخیر بوده است، در بازه زمانی 1392 تا سال 1400 به عنوان یکی از شاخص ترین قلم های مورد استفاده در طرح های گرافیکی محسوب می شود، البته این فونت در بازه های زمانی مختلف توسط طراحان مربوطه بروزرسانی و رفع نقص شده و امروز به یک نسخه تکمیل و حرفه ای تبدیل شده است.

 

فونت کلمه :

یکی از فونت های فارسی جذاب که طی یکی دو سال گذشته مورد استقبال بسیاری قرار گرفته فونت کلمه می باشد، نوع طراحی قلم به گونه ای انجام شده که خوانایی خوبی دارد، به خصوص اگر بیشتر برای طراحی Cover پست اینستاگرام مد نظر دارید می توانید به عنوان یک گزینه مناسب روی آن حساب کنید.

 

فونت بخ :

این فونت یکی از فونت های مورد علاقه ما در طراحی است، اگر طی زمان یک سال گذشته پست های اینستاگرام را دنبال کرده باشید با این فونت بیشتر آشنا شده اید، علاوه بر خوانایی مناسب جهت استفاده در عنوان و محتوای پست، جذابیت بالایی داشته و نگاه کاربر فونتی متفاوت و تاثیر گذار است.

 

در نظر داشته باشید، قلم های ذکر به صورت غیر رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد .

 

چه فونتی مناسب کاور های اینستاگرام است ؟

برای انتخاب فونت چه رایگان و چه پولی باید دقت لازم را داشته باشید، اول در نظر بگیرید که برای کدام دسته کاربر می خواهید از آن استفاده کنید ( وب سایت ، اپلیکیشن ، شبکه های اجتماعی و .. ) ، به طور کلی برای اینستاگرام شما باید قلمی را خریداری یا دانلود کنید که ضخامت های مختلفی در اختیار شما قرار دهد، خوشبختانه فونت هایی که به صورت vip یا فروشی هستند برای کاربری های مختلف ساخته شده اند، برای نمونه میخواهید در وب سایت یا اپلیکیشن از فونت استفاده کنید یا در طرح های گرافیکی، برای هر کدام به طور معمول در ضخامت های مختلف ارائه می شود.

این مساله کمک بسزایی در تولید محتوای تصویری دارد، بهترین فونت برای پست اینستاگرام فونتی است که ضخامت هایم مختلف داشته باشد، یعنی شما بتوانید از ضخامت بولد برای تیتر ها و از ضخامت های کمتر برای محتوای پاراگرافی خود استفاده کنید، که در این زمینه هر سه فونت نامبرده شده جزو بهترین هستند.

 

بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام

 

بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام :

به سراغ بهترین فونت انگلیسی برای پست اینستاگرام می رویم، وقتی درباره قلم های فارسی صحبت میکردیم میتوانستیم به نسخه های vip اشاره کنیم، در نسخه های انگلیسی متاسفانه امکان خرید نسخه های VIP برای ما ایرانی به سختی صورت میگیرد، اما فونت های رایگان زیادی هستند که برای تولید تصاویر برای نمایش در پست اینستاگرام مناسب هستند که در این زمینه ما در پارسی طرح ایرانیان در بخش > ابزار گرافیکی > فونت جدیدترین فونت های مناسب انگلیسی برای کاور پست را برای شما به صورت رایگان به اشتراک می گذاریم.

 

 

نتیجه گیری:

انتخاب فونت مناسب برای اجرای طرح های اینستاگرامی، امروزه با توجه به دسترسی به بانک مفیدی از فونت ها کار سختی نیست، تنها به یک دقت در انتخاب احتیاج دارد. توجه داشته باشید شاید برای ماه ها بخواهید از یک فونت استفاده نمایید که اگر اینگونه است حتما باید قلمی که برای نوشتن مطالب تصویری خود انتخاب می کنید با دقت بالایی صورت گرفته تا در مدت زمان مد نظر خوانا، گیرا و مخاطب پسند باشد.

 

پیروز باشید.

مطالب جذاب رو در ایمیلتون دریافت کنید

هم اکنون در مجله پارسی طرح ایرانیان عضو شوید.

پیشنهاد میکنیم:

عکاسی پرتره
ابزار طراحی

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره، به طور کلی، به نقاشی، عکس یا هر نوع تصویر دیگری از صورت یک شخص گفته می‌شود که هدف آن نمایش شخصیت یا

روانشناسی رنگ قرمز
بازاریابی اینترنتی

روانشناسی رنگ قرمز در تبلیغات

روانشناسی رنگ قرمز؛ قرمز رنگی گرم، پرشور و قوی است که در تبلیغات برای جلب توجه و القای احساسات مختلف به کار می‌رود.   روانشناسی