تعدد انتشار ترانه های موسیقی باعث شده تا در ساعات مختلف روز شاهد انتشار یک قطعه موسیقی از یک هنرمند در کشور باشیم، هر کدام از این قطعه های موسیقی دارای یک کاور آهنگ هستند، وجود این کاور ها باعث می شوند تا مخاطب از حس و محتویات اثر آگاهی بدست آورد.

 

طراحی کاور آهنگ

وقتی یک اثر از خواننده ای منتشر می شود فیلتر ها و مراحل مختلفی را طی نموده تا بدست مخاطب برسد، نکته ای که همواره برای هنرمندان و صاحب اثران مورد توجه قرار می گیرد طراحی کاور آهنگ شان است، چیزی که شاید در حین ساخت موزیک به آن فکر میکنند.

ساخت کاور موزیک یکی از بخش های مختلف هر ترانه موسیقی برای انتشار میان مخاطبان است. ما روزانه شاهد تعداد زیادی از ترانه هایی هستیم که با طرح و استایل های مختلف از هنرمند به دید عموم کاربران قرار میگیرد؛ اما اثبات شده است که همیشه هر طرح و کاور نمی تواند به موفقیت برسد، شاکله ی این موفقیت حفظ استاندارد های طراحی گرافیک و آشنایی با تکنیک های مختص به طراحی کاور موزیک است.

 

ویژگی کاور اهنگ ایرانی !

قطعا در دنیای کاور ها شاهد طرح های متنوع و مختلفی هستیم، این تنوع زمانی وسعت بیشتری پیدا میکند که طرح های خارجی را با ایرانی ترکیب نمایید، در نظر داشته باشید وقتی درباره مخاطب ایرانی صحبت میکنیم باید استانداردهای طراحی بر اساسا مخاطب داخلی در نظر بگیریم، کاور اهنگ ایرانی باید برای مخاطب داخلی جذاب و تاثیر گذار باشد.

اگر به خوانندگان مطرح داخل کشور و کاور هایشان توجه کرده باشید متوجه سادگی و زیبایی طرح نهایی اثرشان می شوید، شاید این نکته ی مهمی است که دید بسیاری دور مانده است. البته این موضوع دلیلی بر عدم استفاده از تکنیک های جدید و مفهومی در طرح نمیشود.

همواره طراحی کاور آلبوم موسیقی و تک آهنگ ها باید از یک ساختار استاندارد و جذاب برخوردار باشد، گاها طراحی یک Cover ایجاب میکند که بدون در نظر گرفتن تصویر هنرمند از یک تصویر گرافیکی مفهومی مطابق با ترانه موسیقی شکل بگیرد و طراحی شود.

 

 

 

 

 

 

 

سفارش طراحی

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟